Szukaj

Ruszyła ogólnopolska akcja "Sprawdź, możesz mieć cukrzycę!"

Podziel się
Komentarze0

Ruszył ogólnopolski program profilaktyki cukrzycy typu 2 „Sprawdź, możesz mieć cukrzycę”, któremu towarzyszy konkurs. Na cukrzycę chorują ludzie w każdym wieku, wszystkich ras i na wszystkich kontynentach. W Polsce problem ten dotyczy ponad 2 mln osób - a jedynie połowa z nich ma zdiagnozowaną cukrzycę. Celem programu jest zwiększenie świadomości zagrożeń związanych z nierozpoznaną cukrzycą.Organizatorem akcji „Sprawdź, możesz mieć cukrzycę!” jest Genexo, producent glukometrów Ixell® i Glucosense®.To program, który poprzez propagowanie wiedzy diabetologicznej wspiera profilaktykę cukrzycy, wczesne jej wykrycie i zachęca do rozpoczęcia terapii cukrzycy. To z kolei przekłada się na zmniejszenie ryzyka wystąpienia ewentualnych powikłań choroby. Osoby świadome zagrożenia jakie niesie ze sobą cukrzyca, szczególnie z tzw. grupy ryzyka mogą w warunkach domowych wykonać pomiar stężenia glukozy we krwi używając glukometru, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowego poziomu glukozy we krwi, zgłosić się do lekarza i podjąć odpowiednie działania diagnostyczne i  terapeutyczne.        


Uczestnik programu po zakupie glukometru Glucosense® otrzyma od farmaceuty kupon konkursowy „Sprawdź, możesz mieć cukrzycę!”, foliowaną planszę z dietami 1200, 1500 i 1800 kcal oraz broszurę informacyjną „Zdrowe żywienie w cukrzycy”. Ponadto otrzyma ankietę  „Sprawdź, możesz mieć cukrzycę!”, która stanowi istotny element w profilaktyce tej choroby.

Ankieta pozwala ocenić masę ciała na podstawie nomogramu wskaźnika BMI oraz  zawiera test ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2. Test został skonstruowany na podstawie ankiety Fińskiego Towarzystwa Diabetologicznego (Finnish Diabetes Association). Prawidłowo wypełniony kupon konkursowy wraz z wypełnioną i podstemplowaną przez aptekę kartę rejestracyjną  należy przesłać do firmy Genexo.

Nagrodą główną jest tygodniowa  wycieczka do Egiptu wraz z osobą towarzyszącą. Dla pozostałych laureatów najwyżej ocenionych odpowiedzi przewidziano nagrody rzeczowe w postaci 25 przenośnych urządzeń do pomiaru zawartości tłuszczu i wody w organizmie oraz 50 kubków z logo Glucosense®. Konkurs potrwa do 30 października 2010 roku. Adresy aptek, które przystąpiły do ogólnopolskiego programu profilaktyki cukrzycy typu 2 znajdują się na stronie internetowej www.genexo.pl.

Komentarze do: Ruszyła ogólnopolska akcja "Sprawdź, możesz mieć cukrzycę!"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz