Szukaj

Raport: jedna na pięć kobiet jest napastowana seksualnie

Podziel się
Komentarze0

Jedna na cztery kobiety mówi, iż była silnie uderzona, kopnięta, albo zaatakowana w inny gwałtowny sposób przez swojego bliskiego partnera, według rządowej ankiety przeprowadzonej w Stanach Zjednoczonych. Ankieta ta zawiera przerażające dane na temat przemocy domowej.Jest to nowe spojrzenie na to jak wiele kobiet mówi, iż zostało wykorzystanych, które oferuje pewne liczby, większe niż w poprzednich raportach.

Jeden z ekspertów stwierdza, iż liczby dotyczące gwałtu albo próby gwałtu są ekstremalnie wysokie, ponieważ jedna kobieta na pięć mówi, iż padła ofiarą tego typu przestępstwa. Około połowa z tych wypadków dotyczy bliskich partnerów.

Ale eksperci dodają, że gwałt był bardzo poważnie niedoszacowany w przeszłości, ponieważ mało kobiet zgłaszało tego typu wydarzenia, więc nowe liczby są o wiele bardziej wiarygodne. Nie prowadzono żadnej dokumentacji pozwalającej zweryfikować skargi kobiet, ponieważ niektóre były składane anonimowo.

Centra CDC (Centers for Disease Control and Prevention, centra kontroli i prewencji chorób) stwierdzają, że raport jest oparty na przypadkowej telefonicznej ankiecie przeprowadzonej na 9 000 kobiet.

Zobacz również:Pośród tych odkryć:

- ponad 29 000 000 kobiet mówi, iż ucierpiało bardzo poważnie z powodu fizycznej przemocy ze strony chłopaka, małżonka albo innego partnera. Obejmuje to duszenie, bicie, pchnięcie nożem, strzał z broni palnej, uderzenie o coś, ciągnięcie za włosy;

- liczba ta rośnie do 36 000 000, kiedy pod uwagę bierzemy policzkowanie, pchanie oraz szarpanie;

- prawie połowa kobiet, które zgłaszały gwałt albo próbę gwałtu, doświadczyły tego, kiedy miały 17 lat bądź mniej.

Wiele z danych, które opublikowały centra Centers for Disease Control and Prevention, jest wyższych niż dane z innych źródeł. Na przykład, centra CDC sugerują, że 1 300 000 kobiet ucierpiało z powodu gwałtu, próby gwałtu albo zostało zmuszonych do seksu w ciągu poprzedniego roku.

Statystyki te są ponad siedem razy większe niż to, co podaje ankieta przeprowadzona przez departament sprawiedliwości (Departament of Justice), z zeszłego roku.

Może być wiele powodów, dla których istnieją takie różnice, włączając nawet to, w jaki sposób ankieta została zrobiona, kto zdecydował się w niej uczestniczyć i w jaki sposób „gwałt” i inne przestępstwa były zdefiniowane albo interpretowane, mówi pani Shannan Catalano, statystyk z biura Bureau of Justice Statistics.

Komentarze do: Raport: jedna na pięć kobiet jest napastowana seksualnie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz