Szukaj

Przestępczość: tydzień prewencji

Podziel się
Komentarze0

W Kanadzie właśnie ma miejsce tydzień prewencji przestępczości, który ma na celu sprowadzenie młodych ludzi na „dobrą drogę”. Polega on na promowaniu różnych usług świadczonych przez policję w Quebeku; a w związku z tym, obywatelom tej prowincji zaproponowano ponad 150 "czynności uwrażliwiających".


W samym tylko Montrealu przewidziano jakieś sześćdziesiąt akcji skierowanych do nastolatków oraz do młodych dorosłych. Po dwóch latach poświęcony tematyce „Zjednoczeni przeciwko zbrodni” oraz po pięciu innych latach wymierzonych konkretnie w walkę z gangami ulicznymi, slogan „Trzymaj się swojej drogi” został przejęty także na 2011 rok.

Policjanci będą teraz szczególnie starać się dotrzeć do młodych ludzi, w wieku od 12 lat do 25 lat, aby zapobiec przestępczości pośród nich. Działania te obejmują przede wszystkim konferencje na temat gangów ulicznych, spotkania oraz uwrażliwianie na kradzież w systemi transportu miejskiego.


Policjanci planują dotrzeć do jak największej liczby uczniów, a więc przewidują odwiedzenie wszystkich możliwych placówek szkolnych w Montrealu. Dodatkowo, obywatele dowiedzą się w jaki sposób mogą się chronić przeciwko oszustwom bankowym, a także w jaki sposób mogą uzbroić się przeciwko przemocy w rodzinie. Jest to skierowane przede wszystkim do osób starszych oraz do dorosłych, którzy czują, że potrzebują takiej wiedzy.

Minister bezpieczeństwa publicznego, Robert Dutil, skorzystał z rozpoczęcia tygodnia prewencji przestępczości, aby przedstawić projekty 26 organizacji, walczących właśnie z tą plagą, które podzielą między sobą produkty pochodzące z przestępczości, o wartości 1,25 miliona dolarów.

Suma ta pochodzi z likwidacji dóbr przechwyconych w ramach operacji policyjnych. Dzięki niej będzie można sfinansować organizacje, które oferują programy zapobiegające przestępczości pośród młodych ludzi. Prewencja przestępczości pozostaje priorytetem dla ministerstwa, podkreśla minister bezpieczeństwa publicznego, Robert Dutil w komunikacie.

Komentarze do: Przestępczość: tydzień prewencji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz