Szukaj

Pierwsza restauracja Animal Welfare Approved otwarta w Stanach Zjednoczonych

Podziel się
Komentarze0

Pewna restauracja w Nowym Jorku otrzymała ostatnio etykietkę „Animal Welfare Approved" (AWA), co oznacza mniej więcej „dobrostan zwierząt”. Jest to premiera w Stanach Zjednoczonych.


Etykieta ta została zatwierdzona przez stowarzyszenie Animal Welfare Institute, dzięki poszanowaniu licznych kryteriów zapewniających, że mięso podawane w tej placówce pochodzi od zwierząt dobrze traktowanych.

Restauracja Grazin, znajdująca się w stanie Nowy Jork, jest tą szczęśliwą placówką, wyróżnioną tym wyjątkowym tytułem, pierwszą w Stanach Zjednoczonych, jak donosi Huffington Post.

Certyfikat ten mogła zdobyć dzięki dokonaniu wielu modyfikacji. Modyfikacje musiał jeszcze zatwierdzić instytut Animal Welfare Institute, który jest stowarzyszeniem walczącym o prawa zwierząt.


Każdy rodzaj mięsa, jaki jest podawany w takiej restauracji, pochodzi z ferm rodzinnych i z hodowli naturalnych, które również mają odpowiednią etykietkę, oznaczającą, że zwierzęta są tam hodowane w warunkach humanitarnych.

Restauracja Grazin zaopatruje się między innymi u hodowców lokalnych, znajdujących się w pobliżu, w promieniu mniej więcej 20 kilometrów. Restauracja również redukuje swoją emisję gazów cieplarnianych.

Nasze mięso, nasze mleko, a także nasze jajka pochodzą tylko i wyłącznie z ferm, które dzielą nasz niepokój o dobro zwierząt hodowlanych, ich samopoczucie, jak również o rolnictwo ekologiczne, stwierdza Dan Gibson, współwłaściciel restauracji.

Nawet jeśli restauracja Grazin nie jest jedyną restauracją proponującą tego typu produkty, to jednakże jest pierwszą, która o taki certyfikat poprosiła.

Komentarze do: Pierwsza restauracja Animal Welfare Approved otwarta w Stanach Zjednoczonych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz