Szukaj

Philip Morris od 10 lat gra w chowanego z nauką

Podziel się
Komentarze0

W 2002 roku, firma Philip Morris opublikowała badanie, zatytułowane Projet Mix, które stwierdzało, że papierosy produkowane przez tę firmę są nietoksyczne. A dzisiaj, pewne badanie naukowe odsłania prawdziwy skład tych produktów.Od wielu lat, nadmierna obecność dodatków w papierosach niepokoi Światową Organizację Zdrowia oraz administrację amerykańską odpowiadającą za bezpieczeństwo leków oraz żywności, czyli agencję FDA.

Ale producent papierosów Philip Morris ciągle powoływał się na swoje badanie naukowe z 2002 roku, które poświadczało, iż produkty tej firmy są nietoksyczne, w celu obrony swojego prawa do dodawania dodatków do papierosów.

W dniu 20 grudnia 2011 roku jednak, badanie opublikowane w naukowym przeglądzie Plos Medicine, przeprowadzone przez badaczy z centrum badań i kontroli nad tytoniem przy uniwersytecie kalifornijskim w San Francisco, ujawniło prawdę na temat badania firmy Philip Morris.


Nowe prace w rzeczywistości stwierdziły, że stężenia piętnastu substancji kancerogennych, które zostały przestudiowane, okazały się aż od 20% większe niż dane opublikowane dziesięć lat temu przez tę firmę papierosową.

Dorzucanie różnego rodzaju dodatków do papierosów zwiększa liczbę wdychanych drobnych cząsteczek, co jest złe dla zdrowia, ponieważ te drobne cząsteczki sprzyjają zapaleniom dróg oddechowych, wyjaśnia Stanton Glantz, główny autor badania zrealizowanego przez centrum badań i kontroli nad tytoniem przy uniwersytecie kalifornijskim w San Francisco.

W sumie, ponad 300 różnych substancji chemicznych jest używanych jako wspomagacze smaku w papierosach. Substancje te sprawiają, że smak papierosów jest przyjemniejszy, a tym samym papieros jest łatwiejszy do palenia.

Cukier często jest dodawany i przekształcany w gukozę, w miód albo w melasę. Aromaty, przyprawy, benzaldehyd, wanilina, imbir, mięta, a także cynamon – wszystkie te substancje mogą być dodane do papierosów, aby podnieść ich smak.

Jak stwierdzają badacze amerykańscy, Philip Morris nawet zapomniał wspomnieć o rezultatach odnoszących się do 19 z 51 produktów kancerogennych przetestowanych i przede wszystkim do 9 substancji powszechnie używanych w składzie wszystkich papierosów.

Komentarze do: Philip Morris od 10 lat gra w chowanego z nauką

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz