Szukaj

Pewien nowy lek w ramach terapii zastępczej zostanie zaproponowany uzależnionym od heroiny w Kanadzie

Podziel się
Komentarze0

Unikatowy projekt pilotażowy w Ameryce Północnej będzie próbował ograniczyć uzależnienie od heroiny u 322 przewlekłych narkomanów, w Kanadzie. A dokładniej, projekt ten zostanie uruchomiony w Vancouver.


Hydromorfon

To lek przeciwko bólowi. Jest on pochodną morfiny, jak zresztą wskazuje na to nazwa.

Połowa pacjentów dostanie zastrzyk z hydromorfonu. Druga połowa pacjentów dostanie heroinę na receptę. Niektórzy pacjenci będą mieli później dostęp do doustnej postaci leku.

Celem badania jest stwierdzenie, czy lek ten może służyć jako substyt heroiny, a także jako substytut metadonu. Aktualnie, to właśnie metadon jest podawany w ramach terapii zastępczej w leczeniu uzależnionych od heroiny. Metadon to lek podawany z wyboru.


Według naukowców, dostęp do hydromorfonu ma pozwolić – być może – uzależnionym od heroiny na prowadzenie zdrowszego, bardziej normalnego życia. Nie będą oni już zmuszani, na przykład, do popełniania zbrodni i przestęstw, aby móc zapłacić za swoją działkę tego narkotyku.

Produkt farmaceutyczny ma być również łatwo dostępny, rozdystrybuowany w klinikach, ponieważ nie jest on równie stygmatyzowany co heroina. Rządy będą więc w nim widzieć więcej korzyści politycznych.

Projekt kanadyjskich naukowców ma się zacząć już niedługo, albowiem pod koniec 2011 roku.

Komentarze do: Pewien nowy lek w ramach terapii zastępczej zostanie zaproponowany uzależnionym od heroiny w Kanadzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz