Szukaj

Pewien lek wycofany z Kanady i na całym świecie

Podziel się
Komentarze0

Kanadyjska agencja zdrowia, Sante Canada, usunęła z kanadyjskiego rynku lek stosowany w jednostkach intensywnej opieki.Stało się tak po tym, jak pewne badanie wykazało, że lek ten nie ma żadnego działania na pacjentów.

Lek Xigris, bo to o nim mowa, jest stosowany do leczenia ciężko chorych pacjentów, którzy są dotknięci sepsą. Sepsa to ogólna infekcja, bardzo ciężka, która sprowokowana jest przez rozwój zarazków patogennych we krwi.

Lek został już wycofany na całym świecie, jak podaje kanadyjska agencja zdrowia.

W czasie ciężkiej sepsy, odpowiedź immunitarna organizmu staje się hiperaktywna i może bardzo szybko doprowadzić do niewydolności organów. A w licznych przypadkach, sepsa kończy się śmiercią.

Lek Xigris jest używany w bardzo ciężkich przypadkach, od czasu zatwierdzenia w 2001 roku, wraz z innymi lekami przeciwko sepsie.

Pewna międzynarodowa próba kliniczna jednakże nie wykazała żadnej korzyści płynącej ze stosowania tego leku u pacjentów, w stosunku do pacjentów, którzy tego leku nie otrzymywali, podała do wiadomości publicznej kanadyjska agencja zdrowia w swoim komunikacie.

Pacjenci, którzy otrzymują aktualnie Xigris jako terapię, powinni przerwać leczenie, a Xigris nie powinien być więcej używany u nowych pacjentów, stwierdza Timothy Garnett, wiceprzewodniczący oraz dyrektor medyczy u producenta tego leku, firmy Eli Lilly Canada.

Komentarze do: Pewien lek wycofany z Kanady i na całym świecie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz