Szukaj

Paracetamol sprzyja astmie i alergiom u nastolatków

Podziel się
Komentarze0

Ostatnie badania wskazują na związek między zażywaniem paracetamolu a problemami z astmą, egzemą oraz innymi dolegliwościami alergicznymi u nastolatków. Nowozelandzkie badanie, które ukazało się w dzienniku medyczno-naukowym American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine nawołuje do czujności, jeśli chodzi o zażywanie paracetamolu w wieku nastoletnim.Młodzi ludzie, głównie w wieku od 14 do 15 lat, którzy zażywają raz w miesiacu paracetamol, są narażeni ponad dwukrotnie bardziej, niż ich rówieśnicy, jeśli chodzi o rozwinięcie się u nich problemów astmatycznych. Natomiast u tych nastolatków, u których zażywanie paracetamolu jest jeszcze częstsze, ryzko pojawienia się astmy wrasta aż do 50%.


Wnioski wypływające z badania nowozelandzkiego nie odnoszą się jedynie do astmy, ale także do kataru alergicznego, kataru siennego, alergicznego zapalenia spojówek, które są głównymi objawami licznych alergii, ale także do egzemy, czyli zapalnej choroby skóry, której źródłem mogą być właśnie niektóre uczulenia.

Te alarmujące rezultaty są owocem badań przeprowadzonych na ogromną skalę. Obserwowano 300 000 nastolatków, w 113 centrach w 50 krajach. Ponad to, badania nowozelandzkich naukowców zostały także potwierdzone przez rezultaty badań przeprowadzonych w Etiopii.

Komentarze do: Paracetamol sprzyja astmie i alergiom u nastolatków

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz