Szukaj

Paczki papierosów na wystawach sklepowych będą zakazane w Wielkiej Brytanii od 2012 roku

Podziel się
Komentarze0

Wystawy paczek papierosów w sklepach z gazetami oraz we wszystkich placówkach handlowych w Wielkiej Brytanii będą zakazane już od kwietnia 2012 roku, oznajmił niedawno rząd brytyjski, który w ten sposób chciałby zredukować poziom konsumpcji tytoniu, w szczególności wśród młodych ludzi.Zakaz ten nie dotyczy Szkocji, gdzie podobne działania zawieszono po tym, jak producent tytoniu Imperial Tobacco PLC złożył oficjalny pozew sądowy.

Wielka Brytania, zakazując wystaw papierosów, podąża za przykładem takich krajów jak Islandia, Irlandia oraz Kanada. Nie możemy ignorować faktu, iż takie wystawy mają właśnie na celu młodych ludzi i nastolatków.

Mają one na celu zachęcać od palenia w wieku, kiedy tacy młodzi ludzie są najmniej zdolni do dokonania świadomego wyboru, podkreśliła a komunikacie pani Sally Davis, dyrektor generalna brytyjskiej agecji zdrowia.


Brytyjskie towarzystwo medyczne określa się jako „bardzo zadowolone” z takiego stanu rzeczy, uważąjąc, iż zakaz wystaw papierosów odegra kluczową rolę w zniechęcaniu dzieci do palenia oraz w pomaganiu palaczom w rzuceniu papierosów.

Brytyjskie towarzystwo medyczne mówi jednakże, iż żałuje, że okres między ogłoszeniem tego zakazu a faktycznym wejściem w życie, które przypada na kwiecień 2012 rok dla wielkich sklepów i na kwiecień 2015 dla wszystkich placówek handlowych, jest tak długi.

Zjednoczone Królestwo może także pójść w ślady Australii, która bada możliwość narzucenia producentom papierosów konieczność stosowania opakowań :generycznych”, czyli ozbawionych jakiejkolwiek ozdoby.

Komentarze do: Paczki papierosów na wystawach sklepowych będą zakazane w Wielkiej Brytanii od 2012 roku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz