Szukaj

Ogórek był niewinny…

Podziel się
Komentarze0

Jeśli infekcja bakterii Escherichia coli była na początku wiązana z ogórkami z Hiszpanii, to teraz trzeba przypomnieć, że źródło tej epidemii nie jest jeszcze znane. Jest to brak pewności, który komplikuje leczenie pacjentów oraz nie pozwala zapobiegać skażeniom.Ogórki hiszpańskie nie były jednak przyczyną epidemii zarażeń bakterią Escherichia coli ze szczepu STEC (co jest skrótem od agielskiej nazwy Shiga-toxin-Producing Escherichia coli), która aktualnie terroryzuje Europę.

W poniedziałek, pani Lisa King, epidemiolog z francuskiego Instytutu Nadzoru Sanitarnego (INVS, Institut de veille sanitaire), podzieliła się swoimi wątpliwościami w tej dziedzinie. A jednak, europejskie władze sanitarne przypominają, że źródło infekcji pozostaje w dalszym ciągu nieznane.

Ze Sztokholmu w Szwecji, European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) podkreśla, że śledztwo jest w dalszym ciągu w toku, co ma na celu określenie źródła zakażania. Czas goni. Ponieważ, strategie prewencyjne, które trzeba będzie zaadoptować, zależą oczywiście od wyników tych badań.


W Niemczech, w Munster, badacze ogłosili, iż opracowali bardzo szybki test pozwalający wykryć obecność oskarżonej bakterii u chorego.

Większość chorych to dorośli


Wydaje się, że europejskie władze sanitarne bardzo szybko wykluczyły skażenie związane z surowym mlekiem albo mięsem. Na dzień dzisiejszy, jedyna pewność, jaką mamy, to fakt, iż chodzi o produkt pochodzenia roślinnego, zwierzyła się pani Lisa King.

W dniu 31 maja 2011 roku, European Centre for Disease Prevention and Control naliczyły już 373 przypadki zespołu hemolityczno-uremicznego (HUS) w całej Europie. Sześć zgonów bezpośrednio związanych z tą infekcją zostało potwierdzonych w Niemczech, i żaden w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Oddział informacyjny Reuters Health ogłosił przypadek jednego zgonu w Szwecji, ale śmierć ta nie została potwierdzona przez europejskie władze zdrowotne.

Zespół hemolityczno-uremiczny generalnie jest stwierdzany u dzieci poniżej 5 roku życia, wyjaśnia European Centre for Disease Prevention and Control. A w tej epidemii, większość chorych to dorośli. A dwie trzecie z nich to kobiety.

Komentarze do: Ogórek był niewinny…

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz