Szukaj

Odnaleziono gen odpowiedzialny za kontrolowanie stanu zapalnego, szybsze starzenie i powstawanie nowotworów!

Podziel się
Komentarze0

Badacze z NYU School of Medicine zidentyfikowali pojedynczy gen, który jest odpowiedzialny nie tylko za kontrolowanie stanu zapalnego, ale który warunkuje także szybsze starzenie i powstawanie nowotworów. - To ekscytujące odkrycie naukowe - twierdzą autorzy badań.Od wielu lat, naukowcy wiedzieli, że stany zapalne, przyspieszone starzenie i powstawanie nowotworów, mają ze sobą jakiś związek.
Nie wiedzieli jednak, co może stanowić to połączenie. Udało im się wreszcie zidentyfikować gen - AUF-1, który stanowi podstawę do dalszych badań nad tymi zależnościami.

Badacze głowią się nad tym, w jaki sposób gen, nazwany AUF-1 kontrolując stan zapalny chroni organizm przed wstrząsem septycznym, mogąc jednocześnie spowodować powstawanie nowotworów i przyspieszać starzenie.


- To rzadkość, żeby jeden gen posiadał dwie bardzo różne i bardzo istotne funkcje. Z jednej strony kontrolować stany zapalne i starzenie, a z drugiej - jeśli nie kontroluje tych procesów poprawnie, może doprowadzić do rozwoju raka- mówi Robert J. Schneider, jeden z badaczy zajmujący się projektem.

Wobec tych informacji nowojorscy naukowcy chcą badać populację ludzką pod względem poszczególnych rodzajów zmian genetycznych w genie AUF-1.

Komentarze do: Odnaleziono gen odpowiedzialny za kontrolowanie stanu zapalnego, szybsze starzenie i powstawanie nowotworów!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz