Szukaj

Nowy lek przeciwko przewlekłemu zatwardzeniu wkrótce na rynku?

Podziel się
Komentarze0

Firma Synergy Pharmaceuticals donosi o pozytywnych rezultatach kluczowego badania nad lekiem przeciwko chronicznym zaparciom. A to oznacza, że laboratorium jest coraz bliżej wypuszczenia farmaceutyku na rynek, donosi agencja Reuters. Początkowe wyniki pochodzą z badania nad 951 pacjentami.Obserwacje trwały 12 tygodni. Okazało się, że więcej chorych zażywających lek plecanatide miało kompletnie opróżnione jelito grube, w porównaniu do grupy zażywającej placebo.

Najwyższa dawka leku również wykazała większą częstość występowania biegunki w porównaniu do placebo.

Raghuram Selvaraju z Aegis Capital Corp mówi: uważamy, że rezultaty tego badania pokazują, że plecanatide to poważny konkurent dla istniejących do tej pory leków przeciwko zaburzeniom układu żołądkowo-jelitowego.


Dostępny do tej pory lek Linzess firmy Ironwood, zatwierdzony przez FDA w sierpniu, jest wskazany w leczeniu idiopatycznego przewlekłego zaparcia oraz syndromu jelita drażliwego z zaparciem u dorosłych.

Idipatyczne przewlekłe zaparcie to najpowszechniejsze zaburzenie trawienia na świecie i dotyka ok. 15% Amerykanów.

Analityk Scott Henry z Roth Capital Partners stwierdza, iż jest 55% szans na to, że lek Synergy zostanie zatwierdzony. Być może będzie dostępny już w 2015 roku.

Firma Synergy Pharamaceuticals prowadzi także badanie nad zastosowaniem farmaceutyku w przypadku syndromu jelita drażliwego. Eksperci spodziewają się pozytywnych rezultatów.

Komentarze do: Nowy lek przeciwko przewlekłemu zatwardzeniu wkrótce na rynku?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz