Szukaj

Nowe lekarstwo przeciwko dżumie

Podziel się
Komentarze0

Nowy lek przeciwko cholesterolowi może być równie skuteczny jeśli chodzi o leczenie dżumy. Dżuma jest chorobą, której przypadki są coraz częstsze w niektórych krajach na świecie. Przegląd PLoS ONE raportuje, że być może francuskiej ekipie badawczej udało się znaleźć sposób zwalczania choroby za pomocą znanego już leku.Lovastatine, który przepisuje się chorym w celu obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi, pomógł ochronić zwierzęta przed śmiercią z powodu dżumy. To lekarstwo jest pierwsze z sześciu molekuł statynowych, które są proponowane na rynku. Statyny są lekarstwami podawanymi ludziom w celu kontrolowaniu poziomu cholesterolu we krwi.


Poprzednie badania mówiły, że lek Locastatine może uchronić przed śmiercią z powodu poważnych infekcji. Aż do dziś, nie dysponowani żadnymi danymi, że lek ten może być skuteczny też w walce z dżumą.

Chorobą tą zarażono myszy i te, które otrzymały lekarstwo, cierpiały na słabsze infekcje, lub miały tych infekcji mniej niż inne myszy. Nowe badania muszą być też przeprowadzone na ludziach. Wiemy, że Lovastatine nie działa bezpośrednio na bakterie, które wywołują dżumę, ale blokuje rozwój sepsy.

Komentarze do: Nowe lekarstwo przeciwko dżumie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz