Szukaj

Nadzieja przeciwko zapaleniu wątroby typu E

Podziel się
Komentarze0

Droga w kierunku leczenie zapalenia wątroby typu E jest już otwarta. Aż do dnia dzisiejszego, nie istniał żaden lek przeciwko temu typowi zapalenia wątroby, odpowiedzialnego za ostry bądź chroniczny stan zapalny. W swojej najpoważniejszej postaci, zapalenie wątroby typu E może być nawet śmiertelne dla osób starszych, kobiet ciężarnych oraz osób już chorujących na wątrobę.A więc w tej dziedzinie naprawdę nie ma zbyt wielkich nadziei. Jednakże, w artykule opublikowanym w Annals of Internal Medicine, grupa naukowców potwierdza, że lek ribavirine okazał się skuteczny u dwóch osób cierpiących na zapalenie wątroby typu E.

Ribavirine jest używana w leczeniu infekcji wirusowych dróg oddechowych u dzieci oraz w leczeniu gorączki krwotocznej, tak samo jak przeciwko zapaleniu wątroby typu C. Jednakże naukowcy pozostają ostrożni i na tę chwilę odmawiają rozmowy na temat całkowitego wyzdrowienia, z powodu braku danych. Co nie zmienia faktu, że ich odkrycie daje nadzieję i próby kliniczne wkrótce zostaną przeprowadzone, aby potwierdzić dotychczasowe rezultaty.


Zapalenie wątroby typu E jest pierwszą przyczyną wirusowego zapalenia wątrobowego na całym świecie i szacuje się, że jedna trzecia światowej populacji jest dotknięta przez tę chorobę.

Komentarze do: Nadzieja przeciwko zapaleniu wątroby typu E

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz