Szukaj

Mobilny Gabinet Zdrowych Zatok po raz kolejny ruszy w Polskę!

Podziel się
Komentarze0

Do 1. października 2012 roku Polacy mogą głosować na miasta, które znajdą się na trasie XI edycji ogólnopolskiej kampanii „Zdrowe Zatoki”, realizowanej pod patronatem marki Ibuprom Zatoki.


Za pośrednictwem konkursowej platformy www.zdrowezatoki.pl/xiedycja konsumenci z 20 rywalizujących miast wybiorą 5, które odwiedzi mobilny gabinet Zdrowych Zatok. Mieszkańcy lokalizacji z największą liczbą głosów otrzymają dostęp do najlepszych specjalistów z zakresu laryngologii, a także możliwość przeprowadzania specjalistycznych badań termowizyjnych oraz badań węchu.

W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowe Zatoki” już ponad 80.000 Polaków wzięło udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych. Zarówno skala dolegliwości, jak i zainteresowanie przedsięwzięciem, wskazują na ogromne społeczne zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. W ramach akcji stwarzamy Polakom unikalną możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i specjalistycznych konsultacji laryngologicznych oraz rozpowszechniamy wiedzę na temat profilaktyki, diagnozowania i sposobów leczenia zapalenia zatok przynosowych.


- Każdego roku nasz program doceniają kolejni pacjenci – podkreśla Agnieszka Michalska, Kierownik ds. PR Produktowego w USP Zdrowie.

Akcja realizowana pod patronatem Ibupromu Zatoki skierowana jest przede wszystkim do osób, które poszukują skutecznych sposobów walki z bólem zatok i innymi dolegliwościami towarzyszącymi zapaleniu zatok przynosowych. W poprzednich edycjach ogólnopolskiej kampanii z bezpłatnych badań termowizyjnych i konsultacji laryngologicznych skorzystało ponad 80.000 osób, zaś specjaliści kampanii pod patronatem spędzili w sumie 1392 godziny badając i przeprowadzając konsultacje laryngologiczne. Do tej pory mobilny gabinet Zdrowych Zatok odwiedził 29 miast.

Celem akcji jest podniesienie świadomości Polaków nt. specyfiki zapalenia zatok przynosowych i metod jego rozpoznawania, a także zwrócenie uwagi na konieczność podejmowania działań profilaktycznych oraz stosowania właściwej diagnostyki i leczenia. Kampania „Zdrowe Zatoki” została zainaugurowana w 2003 roku. Kampanię wspiera Rada Programowa złożona z autorytetów z dziedziny laryngologii i termowizji.

Komentarze do: Mobilny Gabinet Zdrowych Zatok po raz kolejny ruszy w Polskę!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz