Szukaj

Zatoki a propolis

Podziel się
Komentarze0

Ból zatokowy jest obecnie jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Pojawia się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym i jest  niezwykle uciążliwy, zwłaszcza przy schylaniu głowy lub gwałtownych ruchach. Co więcej, zatokom towarzyszy niedrożność nosa oraz ogólne osłabienie. Propolis jest substancją, którą wykorzystuje się do leczenia tego schorzenia.Propolis, inaczej zwany kitem pszczelim jest wykorzystywany do leczenia różnego rodzaju dolegliwości. Jest on wytwarzany przez pszczoły z pyłku kwiatowego, wosku i śliny. Kit pszczeli ma związki chemiczne, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, dzięki czemu może być wykorzystywany do leczenia wszelkiego rodzaju dolegliwości wywołanych bakteriami i wirusami, w tym również zapalenia zatok.

Zobacz również: Propolis a leczenie anginy


Inhalacja z propolisu


Do leczenia zatok przy pomocy propolisu zaleca się wykonywanie inhalacji, którą przygotowuje się z propolisu w stanie naturalnym oraz wosku pszczelego.


Aby sporządzić inhalację należy przygotować miskę do, której włożymy 50 g propolisu i około 25g wosku pszczelego. Miskę z tą substancją umieszczamy na garnku z gotującą się wodą. Trzymamy ją tam do momentu, aż z propolisu i wosku powstanie jednolita masa. W momencie gdy przygotowana mikstura zagotuje się i zacznie parować, prze około 15  minut osoba cierpiąca na ból zatok powinna wdychać jej opary.

Zobacz również: Grzybica paznokci a propolis

Inhalacja daje najlepszy efekt, gdy jest wykonywana dwa razy dziennie przez około 14 dni.

Krople z propolisu


Propolis do walki z bólem zatok można również stosować w postaci kropel przyjmowanych na cukrze.

Krople z propolisu najlepiej przyrządzić samodzielnie w domu. W tym celu propolis należy zalać czystym spirytusem. W takiej postaci powinien on być przechowywany przez około 2 tygodnie. Kolejno, propolis należy odcedzić i przelać do butelki z ciemnego szkła. Tak powstałą substancję należy przyjmować w postaci kropel, które spożywa się na cukrze. Krople należy przyjmować 2 lub 3 razy dziennie.

Osoby, które mają skłonności do choroby zatok powinny brać propolis zapobiegawczo,w momencie gdy zbliża się sezon chorobowy. Wówczas możemy mieć pewność, że nie będziemy cierpieć z powodu bólu zatok czy nadmiernego kataru.

Komentarze do: Zatoki a propolis

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz