Szukaj

Młodzi pacjenci z zapaleniem stawów mogą mieć problem z zatrudnieniem w przyszłości

Podziel się
Komentarze0

Gdy dzieci z idiopatycznym zapaleniem stawów (JIA) osiągają stan dorosłości, ich niepełnosprawność okazuje się negatywnym czynnikiem w chwili, kiedy zaczynają szukać pracy. Odkrycie opublikowane w magazynie Arthritis & Rheumatism, wydawanym przez American College of Rheumatology (ACR), sugeruje, iż młodzieńcze zapalenie stawów wpływa znacznie na wykształcenie chorego, co jest ważnym czynnikiem w procesie poszukiwania zatrudnienia w dorosłym życiu.Choroba charakteryzuje się bolesnym zapaleniem, obrzękiem i sztywnością stawów. W niektórych przypadkach może to doprowadzić do ich poważnego uszkodzenia lub niepełnosprawności.

Według ACR, około 294 tysiące dzieci w Stanach Zjednoczonych jest dotkniętych młodzieńczym zapaleniem stawów. Badania wykazały, że jedynie intensywne leczenie do 16 roku życia jest w stanie w pewnym stopniu zapobiec dalszym problemom w przyszłości.


"Pomimo wczesnego leczenia, niektórzy pacjenci z chorobą JIA mają w przyszłości kłopoty ze stawami, co zdecydowanie rzutuje na ich możliwości znalezienia zatrudnienia i jakość życia", wyjaśnia dr Ajay Malviya, ortopeda z fundacji Tyne NHS z Newcastle. "Stopa bezrobocia wśród chorych jest znacznie wyższa niż wśród zdrowych osób", przekonuje nadal dr Malviya.

Oprócz wyżej wspomnianych wyników badań, lekarze z Freeman Hospital w Wielkiej Brytanii dowiedli, iż chorzy, posiadający wykształcenie średnie, mają dużo większe szanse na zatrudnienie na stanowisku kierowniczym oraz osiągają więcej sukcesów na tle zawodowym, w porównaniu do niewykształconych pacjentów z JIA.

Komentarze do: Młodzi pacjenci z zapaleniem stawów mogą mieć problem z zatrudnieniem w przyszłości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz