Szukaj

Mięso waleni coraz częściej w menu w biednych krajach

Podziel się
Komentarze0

Kompilując różne źródła dokumentalne, ekolodzy amerykańscy oraz kanadyjscy sporządzili ostatnio raport na temat konsumpcji mięsa ssaków morskich w krajach południowych, dotkniętych wyczerpywaniem zasobów ryb.


Tradycyjnie, myślimy o Japończykach oraz o ludach żyjących na Antarktyce jak o wielkich konsumentach mięsa waleni, i tak faktycznie jest. Ale na tym nie koniec, komentuje Martin Robards z organizacji Wildlife Conservation Society na Alasce, w Stanach Zjednoczonych.

Wraz z Randallem Reeves ze stowarzyszenia Okapi Wildlife Associates, w Quebeku w Kanadzie, specjalista z z organizacji Wildlife Conservation Society sporządził raport na podstawie danych z ponad 900 źródeł informacyjnych.

Dokument ten jest naprawdę wyczerpującą bazą danych na temat typu oraz liczby ssaków morskich, które są konsumowane każdego roku.


Stwierdzenie?

Jeżeli nawet polowanie na wielką skalę zmniejszyło się w przeciągu ostatnich 40 lat, to w krajach ubogich, spadek liczby łowionych ryb żyjących przy wybrzeżach poprowadził biednych ludzi do szukania innych źródeł protein. Chodzi tutaj w rzeczywistości o problem z mięsem pochodzącym z dżungli, wyjaśnia jeszcze Martin Robards z organizacji Wildlife Conservation Society.

Afryka zachodnia, Madagaskar, Sri Lanka, Indie, Birma, Filipiny, Peru, Brazylia, Kolumbia, Trinidad... wszystkie regiony świata biorą w tym udział.

Mięso co najmniej 92 gatunków waleni, pośród których znalazły się również delfiny, było konsumowane przez ludzi w latach 1970 – 2009. Wzrost tej konsumpcji można również przypisać wzrostowi przypadkowych przyłowów ssaków morskich, które wplątują się w narzędzia połowowowe, które z roku na rok stają się coraz bardziej zabójcze...

Komentarze do: Mięso waleni coraz częściej w menu w biednych krajach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz