Szukaj

Medtronic wprowadził dokładniejszy i wygodniejszy sensor ułatwiający kontrolę poziomu glukozy

Podziel się
Komentarze0

Medtronic, Inc (NYSE: MDT) wprowadził sensor Enlite™, najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie sensor do ciągłego monitorowania poziomu glukozy (CGM), który dostępny jest w ponad 35 krajach oprócz Stanów Zjednoczonych.


Liczne badania kliniczne wykazały, że CGM pomaga pacjentom z cukrzycą w osiąganiu lepszej kontroli poziomu glukozy bez zwiększenia ryzyka hipoglikemii (niskiego stężenia cukru we krwi), która stanowi niebezpieczne powikłanie cukrzycy potencjalnie zagrażające życiu. Sensor Enlite łączy w sobie większą wygodę użytkowania z lepszymi wynikami w zakresie oznaczania stężenia glukozy, zarówno pod względem rzetelności pomiaru, jak
i oznaczania hipoglikemii.

Przy zastosowaniu sensora Enlite wraz z alarmami predyktywnymi (ostrzegającymi) przed osiągnięciem określonego poziomu glukozy, zagrożenie hipoglikemią wykrywane jest u pacjentów w 98% przypadków jego wystąpieniaiii. Ostrzeżenie przed zbliżającym się osiągnięciem dolnej granicy glikemii, pozwala diabetykom podjąć działania zmierzające do zapobiegania ciężkiemu niedocukrzeniu, które jest jednym z głównych zagrożeń dla osób chorujących na cukrzycę.

„Sensor Enlite zwiększy dostępne pacjentom możliwości przewidywania i rozpoznawania hipoglikemii, która jest jednym z najbardziej przerażających aspektów życia z cukrzycą typu I” - stwierdził Emanuele Bosi, profesor endokrynologii, dziekan Wydziału Medycyny Wewnętrznej w Instytucie Naukowym San Raffaele i Uniwersytecie San Raffaele Vita Salite. „CGM jest istotnym elementem pomagającym w radzeniu sobie z cukrzycą. Badanie STAR 3 wykazało, że pacjenci z cukrzycą stosujący pompy insulinowe z ciągłym monitorowaniem  glikemii mieli lepszą kontrolę poziomu glukozy, w porównaniu z pacjentami stosującymi wielokrotne wstrzyknięcia w ciągu dnia. Ponadto inne nowsze badania wskazują, że im częściej pacjenci stosują GCM, tym lepsze średnie wyniki uzyskują w kontrolowaniu poziomu glukozy bez zwiększania ilości incydentów hipoglikemii”.

Istotne udoskonalenia konstrukcji czynią sensor Enlite bardziej wygodnym i łatwiejszym do stosowania w porównaniu z wcześniejszym modelem sensora. W badaniu klinicznym sensora Enlite 85% pacjentów przyznało, że zakładanie sensora było bezbolesne, a 86% zgadzało się, że stosowanie sertera – urządzenia do zakładania sensora Enlite - było łatwe.iv Enlite jest o 69% cieńszy i o 38% krótszy w porównaniu z wcześniejszym Sof-sensorem firmy Medtronic.v Sensor Enlite może być umieszczony na brzuchu i z tyłu oraz można go używać przez okres do sześciu dni.


„Stosowanie CGM szybko zyskuje na popularności, w miarę jak pacjenci i lekarze opiekujący się pacjentami z cukrzycą odnotowują korzyści ze śledzenia wahań poziomu glukozy, które umożliwia podejmowanie działań dla lepszej kontroli cukrzycy. Spodziewamy się, że w wyniku zmniejszenia rozmiarów sensora Enlite i ułatwienia jego instalacji i noszenia, więcej diabetyków będzie mogło wykorzystywać tę technologię do stabilizowania swoich wartości glikemii i w efekcie poprawy jakości swojego życia – stwierdziła Katie Szyman, szefowa działu Diabetes i wiceprezes spółki Medtronic.

Sensor Enlite otrzymał znak zatwierdzający CE (Conformité Européenne) w Paryżu i wprowadzany jest, po uzyskaniu innych lokalnych dopuszczeń, na rynki ponad 35 krajów. Medtronic współpracuje blisko z U.S. Food and Drug Administration nad urzeczywistnieniem planów wprowadzenia tego produktu na rynek amerykański. Sensor Enlite oznakowany jest jako właściwy do stosowania z MiniMed Paradigm®REAL-Time System, MiniMed Paradigm Veo™ System, Guardian®REAL-Time Continuous Glucose Monitoring System oraz iPro™2.


Ciągłe monitorowanie poziomu glukozy (CGM)


Diabetycy stosują osobiste systemy CGM do ciągłego monitorowania glikemii w płynie śródtkankowym w celu stałego dostępu do aktualnych informacji o poziomie glukozy. Są to pompy Paradigm Veo™ i Paradigm® 722 a także Guardian®. Pacjent zakłada sensor jednokrotnego zastosowania pod skórę specjalnym serterem, a czujnik transmituje do monitora dane o poziomie glukozy co pięć minut. Profesjonalny system CGM jest urządzeniem klinicznym automatycznie rejestrującym dane o poziomie glukozy bez udziału pacjenta, celem uzyskania historii przebiegu glikemii. CGM daje pełniejszy obraz sytuacji, gdyż ujawnia wszystkie wysokie i niskie poziomy glukozy, jakie mogą umknąć uwadze przy prowadzonych w pewnych odstępach czasowych odczytach z glukometru uzyskiwanych z nakłuć palca. Przełomowe badanie kliniczne STAR 3 wykazało, że pacjenci korzystający z pompy insulinowej w połączeniu z GCM osiągali czterokrotnie większe obniżenie średniego A1C w porównaniu z pacjentami korzystającymi z wielokrotnych zastrzyków w ciągu dnia.

W 2010 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Endokrynologów Klinicznych (AACE) opublikowało uzgodnione oświadczenie na temat ciągłego monitorowania poziomu glukozy, stwierdzające, że : „Technologia CGM jest nie tylko nowatorska, ale może poprawić życie pacjentów, którzy włączą ją do całościowego programu radzenia sobie z cukrzycą”.vii Oświadczenie to zaleca stosowanie CGM, zwłaszcza u dzieci, młodzieży i dorosłych z częstymi przypadkami hipoglikemii lub brakiem świadomości hipoglikemii, poziomach A1C przewyższających pożądany poziom, znacznych wahaniach poziomu glikemii i potrzebie obniżenia poziomów A1C bez wywoływania zdarzeń hipoglikemii, jak też u kobiet w ciąży lub planujących zajść w ciążę.

Dodatkowe informacje


Medtronic Diabetes


Dział cukrzycy w firmie Medtronic, www.medtronicdiabetes.com, www.pompy-medtronic.pl) jest światowym liderem w stosowaniu zaawansowanych rozwiązań w leczeniu cukrzycy, obejmujących systemy zintegrowanego leczenia cukrzycy, terapię za pomocą pompy insulinowej, systemy stałego monitoringu poziomu glukozy oraz  oprogramowanie do zarządzania terapią, jak również profesjonalny serwis dla pacjentów dostępny 24/7.

Medtronic

Medtronic, Inc., (www.medtronic.com) z siedzibą główną w Minneapolis, jest światowym liderem w dziedzinie technologii medycznej - uśmierzającej ból, przywracającej zdrowie, a także wydłużającej życie milionom ludzi na całym świecie.

Wszelkie stwierdzenia dotyczące przyszłości są obarczone ryzykiem i niepewnością, które zostały opisane w raportach okresowych firmy Medtronic przedłożonych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od wyników oczekiwanych.

Komentarze do: Medtronic wprowadził dokładniejszy i wygodniejszy sensor ułatwiający kontrolę poziomu glukozy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz