Szukaj

Małopolska rozwija centrum ortopedii

Podziel się
Komentarze0

Krakowskie Centrum Rehabilitacji planuje budowę nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z oddziałem intensywnej terapii. Po zakończeniu inwestycji, której realizacja  planowana jest do końca r. 2012, krakowscy ortopedzi będą mogli wykonywać nawet kilkaset wysokospecjalistycznych zabiegów operacyjnych rocznie więcej.Krakowskie Centrum Rehabilitacji [KCR] uzyskało zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rozbudowę placówki położonej na Woli Justowskiej [wpisany do rejestru zabytków kompleks dawnych koszar austriackich] o nowoczesny pawilon  bloku operacyjnego, w którym będą się mieścić 3. sale operacyjne, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz centralna sterylizatornia szpitala. Modułowa koncepcja bloku operacyjnego - przygotowana przez Pracownię Architektoniczną SIGMA -  umożliwia w przyszłości  dalsza rozbudowę ośrodka o kolejne sale operacyjne i specjalistyczne pracownie.

- Budowa nowego bloku operacyjnego jest koniecznością. To paradoks, ale wykonując zabiegi na najwyższym światowym poziomie nasz zespół pracuje w warunkach nie spełniających standardów europejskich. Dzięki budowie  nowego bloku operacyjnego będziemy mogli również zwiększyć   liczbę miejsc na oddziale ortopedyczno-urazowym o 36 łóżek, skrócić terminy oczekiwania na zabiegi operacyjne – mówi Teresa Zalewińska – Cieślik dyrektor Krakowskiego Centrum Rehabilitacji [KCR].


- Mieścimy się w zabytkowych obiektach położonych w kompleksie parkowym, co ma swoje ogromne zalety jeśli chodzi o psychologiczne aspekty rehabilitacji pacjentów. Dzięki budowie nowego bloku operacyjnego wreszcie będziemy mogli przyjąć nawet o 30%  więcej pacjentów, którzy trafiają do nas z całej Polski i potrzebują pilnej interwencji ortopedycznej - mówi dr n. med. Jerzy Mirosław Jaworski, chirurg ortopeda, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Krakowskiego Centrum Rehabilitacji.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji posiada jeden z najbardziej doświadczonych zespołów traumatologów i ortopedów w Polsce, którzy wykonują rocznie ponad 1.000 operacji endoprotezoplastyki, w tym znaczną liczbę skomplikowanych zabiegów korekcyjnych. Od czerwca br., jako jedna z 2. placówek w Polsce,  krakowski szpital wykonuje  we współpracy z Kliniką Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego zabiegi wstawiania sztucznych stawów dla pacjentów chorych na hemofilię. Obecnie przygotowuje program na rzecz rozwoju endoprotezoplastyki onkologicznej.

Komentarze do: Małopolska rozwija centrum ortopedii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz