Szukaj

Ludzkie serca opracowane w laboratorium

Podziel się
Komentarze0

Po raz pierwszy, badaczom amerykańskim powiodło się odtworzenie w laboratorium ludzkich serc. Aktualnie, naukowcy mają nadzieję, iż serca te zaczną bić już za kilka tygodni. Jest to premiera, bez wątpienia.Badaczom z Uniwersytetu w Minneapolis w Stanie Minnesota, właśnie udało się opracować w laboratorium ludzkie serca. W 2008 roku, naukowcy ci już odtworzyli serca szczura oraz świni, przy użyciu komórek macierzystych oraz komórek mięśniowych pochodzących z serca zwierzęcego.

Był to udany eksperyment, który naukowcy zdecydowali się rozpocząć na nowo, tym razem przy zastosowaniu komórek ludzkich. Ponieważ, jeśli chodzi o zwierzęta, serca te bardzo dobrze się rozwinęły. Były one jednakże zbyt małe, aby można je było przeszczepić.


Tak samo, serca ludzkie nie będą mogły być transplantowane. Ale zespół spodziewa się, iż serca wykażą oznaki bicia w ciągu kliku kolejnych tygodni, jak powiedziała to pani doktor Doris Taylor, ekspertka w medycynie regeneracyjnej, która poprowadziła te badania.

W przypadku doświadczenia na zwierzętach, organy te funkcjonowały idealnie i zaczęły nawet bić. Jeśli operacja ta się uda, będzie możliwe, w przyszłości, przeszczepianie serc pochodzących z komórek własnych pacjentów.

Jest to technika, która uniknie, między innymi, odrzutów przeszczepów mogących się zdarzyć, jak również – leczenia normalnie niezbędnego, kiedy transplantowany organ pochodzi od innej osoby.

Jednakże, misja nasza zapowiada się jako bardzo trudna, jak wyjaśniła w wywiadzie udzielonym dla pisma Sunday Times, doktor Taylor: istnieje wiele przeszkód, które trzeba pokonać, aby stworzyć serce funkcjonujące, ale mogę przepowiedzieć, iż może iż być może będziemy w stanie sprawić, aby rosły całe organy przeznaczone do przeszczepów.

Komentarze do: Ludzkie serca opracowane w laboratorium

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz