Szukaj

Ludzie seropozytywni są bardziej narażeni na udar mózgu

Podziel się
Komentarze0

Według nowego badania opublikowanego niedawno, osoby-nosiciele wirusa HIV mają być bardziej narażone na doświadczenie któregoś dnia ataku mózgu. Nosiciele wirusa HIV mają być aż o trzy razy bardziej narażeni na to, że któregoś dnia padną ofiarą ataku mózgu.Taki jest rezultat badań, które ukazały się kilka dni temu. Chodzi tutaj o niespodziankę dla autorów, którzy wyjaśniają, że osoby-nosiciele wirusa HIV są normalnie mniej narażone na udar mózgu. Dlatego ta podatność może się okazać efektem ubocznym leków antyretrowirusowych, używanych w leczeniu tych osób.

Aby otrzymać takie rezultaty, naukowcy obserwowali poziom hospitalizacji związany z atakiem mózgu w Stanach Zjednoczonych. Jeśli więc poziom ten generalnie spada, to jednakże bardzo poważnie wzrósł on wśród osób seropozytywnych, wyjaśnia doktor Bruce Ovbiagele w wywiadzie dla Agence France Presse.


Dlatego też, podczas gdy liczba przypadków incydentu naczyniowo-mózgowego zmniejszyła się o 7% w latach 1997 i 2006 w Stanach Zjednoczonych dla ogólnej populacji, to wzrosła ona aż o 67% wśród osób seropozytywnych.

Autorzy badania zauważyli, że ten wzrost liczby ataków mózgu wśród nosicieli wirusa HIV odpowiada okresowi, w którym pojawiły się i zaczęto używać leków antyretrowirusowych.

Komentarze do: Ludzie seropozytywni są bardziej narażeni na udar mózgu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz