Szukaj

Lekarstwo za kierownicą, śmierć na zakręcie!

Podziel się
Komentarze0

Według bardzo ważnego badania, największego, jakie kiedykolwiek zrealizowano we Francji, niektóre lekarstwa, jak na przykład anksjolityki, mają zwiększać ryzyko wypadków na drogach. Jak temu przeciwdziałać? Przestrzegać zaleceń podawanych na ulotkach i na opakowaniach leków.Zespołowi francuskiemu udało się w końcu określić precyzyjnie liczbę wypadków drogowych przypisywanych zażywaniu leków. Konsumpcja leków miałaby być przyczyną 3% wypadków, które są odnotowywane każdego roku.

Francuskie organizacje, Afssaps, Assurance-maladie, Inrets i Inserm zjednoczyły się, aby przeprowadzić największe w historii badanie na ten temat.

Ponad 70 000 kierowców, zamieszanych w wypadek drogowy, w okresie 3 lat – między 2005 a 2008 rokiem - zostało włączonych do tych prac badawczych.


Rezultaty pokazują, że zażywanie leków oznaczonych jako te, których nie należy i nie wolno stosować, jeśli mamy prowadzić samochód, jest związane ze znaczącym podwyższeniem ryzyka spowodowania wypadku drogowego.

Zaostrzone ryzyko w przypadku większego spożycia tych leków

Autorzy zauważyli także, że ryzyko wypadku samochodowego zwiększa się wraz z ilością zażywanych leków. Chodzi tutaj głównie o leki anksjolityczne, otępiające i usypiające, antypadaczkowe oraz antydepresanty.

Autorzy przypominają także, iż niezbędne jest, aby pacjenci stosowali się do zaleceń dotyczących użycia tych leków, zamieszczonych na opakowaniach i ulotkach.

Komentarze do: Lekarstwo za kierownicą, śmierć na zakręcie!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz