Szukaj

Lekarstwa przeciwko nikotynizmowi kupowane bez recepty są dofinansowywane z budżetu państwa w Kanadzie

Podziel się
Komentarze0

Dorosła populacja Kanadyjczyków z Mauricie i z Centre-du-Québec może w końcu dostać dofinansowanie na niektóre produkty pomagające rzucić palenie, i to bez recepty od lekarza. Dyrekcja zdrowia publicznego kanadyjskiej Agencji do spraw zdrowia i służb socjalnych, ogłosiła w zeszłym tygodniu wdrożenie programu zbiorczej recepty na gumy do żucia, pastylki, plastry oraz inhalatory, które mają na celu walkę z nikotynizmem.Recepta ta pozwala palaczom na uzyskanie dofinansowania na te środki z budżetu systemu opieki zdrowotnej albo z budżetu ich ubezpieczenia prywatnego, bez konieczności posiadania typowej recepty od lekarza. Recepta ta ma być ważna przez 12 tygodni.

System ten został zaadoptowany już wcześniej w Kanadzie, szczególnie w Montrealu i Quebeku, i to już dobrych kilka lat temu. Dyrekcja zdrowia publicznego nie określiła jednakże dokładnego celu, jakim jest poziom redukcji nikotynizmu w następstwie zastosowania powyższych reguł.


Według danych dostarczonych przez dyrekcję zdrowia publicznego, nikotynizm jest odpowiedzialny za ponad 85% przypadków raka płuc oraz za 30% przypadków chorób serca oraz układu krążenia.

Inne podobne kolektywne zalecenia być może podążą za tym, które dotyczą terapii zastępowania nikotyny. Pigułka "dzień po" oraz leczenie przeciwko wszawicy są dwoma przypadkami, które mogą zostać uregulowane w ten sam sposób przez dyrekcję zdrowia publicznego.

Komentarze do: Lekarstwa przeciwko nikotynizmowi kupowane bez recepty są dofinansowywane z budżetu państwa w Kanadzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz