Szukaj

Leczenie osteoporozy dzięki chipowi zaimplantowanemu w ciele

Podziel się
Komentarze0

Próba kliniczna mająca ocenić możliwość zdalnej kontroli chipu wszczepionego do ciała, który ma wydzielać dawki leków, okazała się rozstrzygająca. Pierwsze próby byłu zrealizowane na osobach chorujących na osteoporozę.Jest to innowacyjna technika medyczna, którą właśnie naukowcy duńscy nam zaprezentowali. Urządzenie to może być stosowane do leczenia niektórych chorób, takich jak rak albo osteoporoza.

W rzeczywistości, cała technika polega na implantowaniu do ciała chipu elektronicznego, którego zadaniem jest dostarczanie dawek leków. Próby kliniczne, które zostały przeprowadzone w Danii w celu potwierdzenia skuteczności tej metody dotyczyły grupy siedmiu kobiet. Wszystkie uczestniczki badania cierpiały na osteoporozę.

Przypomnijmy, że choroba ta charakteryzuje się postępującą utratą masy kostnej. A w końcu, ten słynny już nowy chip okazał się jak najbardziej skuteczny i funkcjonalny, ponieważ dostarczał kobietom dokładnie te same dawki lekarstwa, które zostały zaprogramowane.


Według autorów tego badania, które ukazało się w przeglądzie naukowym Science Translational Medicine, dzięki temu chipowi chorzy nie będą juz musieli pamiętać o zażywaniu swojego leku. Co więcej, nie będą już musieli przechodzić bolesnych zastrzyków, wielokrotnych, niezbędnych w leczeniu osteoporozy.

Ale, poza tymi wszystkimi niewątpliwymi zaletami, urządzenie to ma jeszcze kilka innych. W odróżnieniu od większości chipów tego typu, które są zaprogramowane z wyprzedzeniem i które uwalniają progresywnie małe dawki leków przez jakiś okres, ten nowy chip zaczyna wydzielać lek dzięki poleceniu wydanemu zdalnie, poprzez system kontroli bezprzewodowy.

W ten sposób, system ten pozwala na uwalnienie lekarstw we krwi szybko, zupełnie tak, jak zrobiłby to zastrzyk, jak wyjaśnia doktor Robert Farra, szef firmy MicroCHIPS, współautor tego badania, o którym donosi francuska agencja prasowa, Agence France Presse.

Prace te również były przedmiotem prezentacji prasowej w ramach corocznej konferencji amerykańskiego stowarzyszenia działającego na rzecz promowania wiedzy (AAAS), która zgromadziła 8 000 naukowców w Vancouver, w Kanadzie, w dniach od 16 do 20 lutego tego roku.

Komentarze do: Leczenie osteoporozy dzięki chipowi zaimplantowanemu w ciele

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz