Szukaj

Laboratorium niemieckie przerywa swoje prace nad "Viagrą kobiecą"

Podziel się
Komentarze0

Niemieckie laboratorium farmaceutyczne Boehringer Ingelheim ogłosiło niedawno, iż przerywa swoje prace nad opracowaniem pigułki dla kobiet cierpiących na brak pożądania seksualnego, po sceptycznej opinii amerykańskiej agencji FDA, dotyczącej skuteczności tego specyfiku, filbanseryny.Laboratorium w zeszłym tygodniu ogłosiło, iż decyzję tę podjęło z powodu złożoności i szerokości dodatkowych pytań, na które musiałoby odpowiedzieć, aby otrzymać, ewentualnie, pozwolenie na wprowadzenie leku na rynek.

W czerwcu amerykańska FDA (Food and Drug Administration), agencja federalna do spraw leków, zaobserwowała, że dwa badania przeprowadzone w laboratorium niemieckim nie pozwoliły wykazać znaczącego wpływu flibanseryny na popęd seksualny.


Natomiast kobiety, które wypróbowały tę pigułkę, zasygnalizowały, iż ich kontakty seksualne stały się nieco mniej satysfakcjonujące.

Firma Boehringer Ingelheim precyzuje, że mimo tej decyzji, będzie w dalszym ciągu wierzyć w potencjał tego leku. Boehringer Ingelheim dorzuca także, że fundusze przeznaczone na tę pigułkę, mają być teraz przelane na opracowywanie nowych metod prewencji zawału serca, cukrzycy oraz raka.

Komentarze do: Laboratorium niemieckie przerywa swoje prace nad "Viagrą kobiecą"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz