Szukaj

Laboratoria Genopharm zaprzeczają oskarżeniom Riemsera

Podziel się
Komentarze0

Francuskie laboratoria francuskie Genopharm, oskarżone przez niemiecką grupę Riemser o świadome sprzedawanie przestarzałego leku antynowotworowego, zaprzeczają tym zarzutom i nawołują do jak największej ostrożności względem tego ataku „konkurenta” na rynku farmaceutycznym.Oskarżenia niemieckich laboratoriów były prawdziwą bombą, nie da się ukryć, i wywołały natychmiastową reakcję ze strony francuskiego ministra zdrowia: niemieckie laboratorium Riemser oskarżyło francuskie laboratorium Genopharm o świadome sprzedawania od dwóch lat partii antynowotworowego leku Thiotepa, które data przydatności do użytku dawno już wygasła.

Genopharm ze swej strony odbija piłeczkę: oskrażenia niemieckiej firmy Riemser powinny budzić jak największą ostrożność, ponieważ chodzi o atak ze strony firmy, która przeszła z pozycji producenta-podwykonawcy do pozycji dystrybutora-konkurenta, napisała w imieniu francuskiej firmy jej adwokat, pani Joëlle Benayoun-Orliange, w komunikacie przekazanym do Agence France Presse.


Laboratoria niemieckie Riemser podtrzymują, że po przekroczeniu daty przydatności do użytku, substancja aktywna w lekarstwie traci na jakości, a więc stopniowo staje się coraz mniej skuteczna.

Genopharm się broni, iż do tej pory nie było przypadku, żeby Thiotepa okazała się nieskuteczna.

Ze swej strony, adwokat laboratoriów Riemser, pan Eric Weil, stwierdził w wypowiedzi dla Agence France Presse, że firma ta może dowieść, iż jej ostatnie dostawy do Genopharm datują się na rok 2009, a więc fiolki odkryte w 2011 roku są już przestarzałe.

Informację tę zdementowała pani Joëlle Benayoun-Orliange, twierdząc, że ostatnie dostawy miały miejsce w 2010 roku.

Agencja AFSSAPS prowadzi śledztwo

Jak uważa Genopharm, jedyna trudność to problem z zawartością związku aktywnego w Thiotepa. Laboratorium dorzuca jeszcze, że nie może nic zmieniać jeśli chodzi o datę produkcji oraz datę wygaśnięcia przydatności do użytku finalnego produktu.

Ze swej strony, dyrektor inspekcji w AFSSAPS, pan Marc Stoltz, stwierdza, że doszło do zafałszowania dokumentów odnośnie tego leku w Szwajcarii, gdzie tamtejsza agencja sanitarna Swissmedic prowadzi właśnie śledztwo, związane z laboratoriami Genopharm. Ciąg dalszy więc nastąpi.

Komentarze do: Laboratoria Genopharm zaprzeczają oskarżeniom Riemsera

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz