Szukaj

Korzystne działanie grzybów halucynogennych dla zdrowia

Podziel się
Komentarze0

Ostatnie badanie, przeprowadzone przez badaczy z prestiżowego uniwersytetu Johna Hopkinsa w Stanach Zjednoczonych, na grzybach halucynogennych, sugeruje, że grzyby te mogą mieć korzystne działanie terapeutyczne, także dla zrowia umysłowego, na dłuższą metę.Psylocybina, substancja, która znajduje się w grzybach, jest znana ze swych właściwości halucynogennych oraz z wyzwalania bardzo intensywnych doświadczeń duchowych, i została już przebadana pod kątem leczenia zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Ale może ona również powodować tak zwany „bad trip”, któremu towarzyszą napady lęku i paniki.

Naukowcy amerykańscy ogłosili, iż udało im się odnaleźć dobrą dawkę powodującą doświadczenia transcendentalne u ochotników. Te doświadczenia transcendentalne wywołały długoterminowe korzyści psychologiczne i pozwoliły odnaleźć formę wewnętrznego spokoju, bez efektów negatywnych wywoływanych silnymi dawkami, donosi Healthland, strona dedykowana zdrowiu magazynu Time.

Pan Roland Griffiths, profesor biologii zachowania, który przeprowadził te badania, tak wyjaśnia: ważne jest, że udało nam się odnaleźć rozsądną dawkę, która pozwoliła nam zoptymalizować pozytywne efekty utrzymujące się i uniknąć strachu i paniki, które mogą się pojawić i być dość nieprzyjemne.


Badanie odnosiło się do 18 dorosłych cieszących się dobrym zdrowiem i zainteresowanych duchowością, którzy uczestniczyli w pięciu sesjach, podczas których zażywali narkotyk przez osiem godzin.

Czternaście miesięcy po doświadczeniu, 95% z uczestników oceniało, że doświadczenie to było jednym z pięciu najbogatszych doświadczeń w ich życiu, a 39% określiło je jako najbogatsze.

Ale uczestnicy nie byli jedynymi, którzy odnotowali te zmiany: ich przyjaciele, rodziny i koledzy z pracy zauważyli, że doświadczenie to uczyniło ich spokojniejszymi, milszymi i szczęśliwszymi.

Pan Roland Griffiths oraz jego koledzy spodziewają się teraz, iż tego typu doświadczenia psychodeliczne będą używane w celu uśmierzania lęku i strachu u osób chorych na raka w stadium terminalnym oraz u innych osób, które muszą stawiać czoła śmierci.

We Francji, grzyby halucynogenne są sklasyfikowane jako produkty otępiające, a eksperymentuje z nimi około 6% chłopców w wieku od 17-18 lat, na przykład.

Strona internetowa międzyministerialnej misji przeciwko narkotykom i narkomanii (Mission interministérielle de lutte contre la drogue et la toxicomanie, MILDT) napisała w ten sposób: nawet jeśli ich nazwa „naturalnych” halucynogenów daje wrażenie bezpieczeństwa, to zagrożenia są takie same jak w przypadku LSD, czyli napady trwogi, utrata kontroli, bad trips. Niektóre odmiany grzybów mają bardzo wielkie stężenia związków aktywnych i mogą narażać na niezwykle ciężkie wypadki.

Komentarze do: Korzystne działanie grzybów halucynogennych dla zdrowia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz