Szukaj

Jeden Kanadyjczyk na dziesięciu nie jest w stanie zapłacić za swoje leki

Podziel się
Komentarze0

Jak się okazuje, według sondażu przeprowadzonego w Kanadzie, blisko jeden obywatel tego potężnego kraju na dziesięciu nie zawsze jest w stanie zapłacić za leki na receptę. Dzieje się tak z powodu wysokich cen tych leków.Sondaż wspomniany wyżej opiera się na ankiecie z 2007 roku, która zbierała dane na temat zdrowia społeczności kanadyjskich (Enquête sur la santé dans les collectivités canadiennes). Sondaż ten został opublikowany w dzienniku kanadyjskiego towarzystwa medycznego (Journal de l'Association médicale canadienne).

Ludzie, którzy nie mają dobrego zdrowia, którzy mają niższy przychód i którzy żyją w Kolumbii Brytyjskiej (jedna z prowincji kanadyjskich) mają większe szanse na to, iż nie będą w stanie wykupić sobie leków przepisanych przez lekarza, z powodu ich wysokich cen.

Zjawisko to jest wyjątkowo dostrzegalne na łonie populacji, które nie dysponują ubezpieczeniem medycznym. Jedna osoba na cztery w takiej sytuacji, nie mająca ubezpieczenia, potwierdza, iż nie ma pieniędzy, aby kupić sobie leki.


Ludzie starsi, w wieku co najmniej 65 lat, mają największe tendencję do rezygnacji z kupna przepisanych im leków.

Badanie zostało zrealizowane przez badaczy z dwóch uniwersytetów kanadyjskich: uniwersytet w Kolumbii Brytyjskiej oraz uniwersytet w Toronto. W projekcie tym udział wziął również instytut Institute for Clinical Evaluative Sciences z Toronto.

Badanie zostało przeprowadzone na ponad 5 700 osobach w całej Kanadzie. Jak uważają autorzy tego raportu, problem ten ma wpływ na zdrowie Kanadyjczyków oraz na całkowity koszt opieki zdrowotnej w Kanadzie. Redukcja poziomu niewykupywania leków związanego z kosztami, może poprawić zdrowie ludzi oraz zredukować wydatki w innej dziedzinie.

Chodzi tutaj, na przykład, o koszty przyjęcia do szpitala w celu krótkoterminowej opieki lekarskiej, podsumowują badacze.

Jak uważa doktor Michael Law, z uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej (Université de la Colombie-Britannique), badania te znakomicie zbiegają się w czasie ze spotkaniem ministrów kanadyjskich w Victoria, w tym tygodniu.

Doktor  Michael Law stwierdza jeszcze, że ministrowie ci powinni co najmniej spróbować poprawić dostęp do leków przepisywanych na receptę dla wszystkich Kanadyjczyków.

Komentarze do: Jeden Kanadyjczyk na dziesięciu nie jest w stanie zapłacić za swoje leki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz