Szukaj

Inauguracyjne posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. podstawowej opieki zdrowotnej i profilaktyki

Podziel się
Komentarze0

Trwa inauguracyjne posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. podstawowej opieki zdrowotnej i profilaktyki, który powstał w maju br.


Tworzą go posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, którzy, jak twierdzą, stanowią niepolityczną grupę, zainteresowaną poprawą funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej Sejmu w posiedzeniach Zespołu mogą uczestniczyć również parlamentarzyści niebędący jego członkami, przedstawiciele rządu, organizacji pozarządowych i eksperci.

- Powstanie tego zespołu przyjąłem z nadzieją, iż może mieć on wpływ na decyzje władz resortu zdrowia i NFZ. Być może jest to reakcja na wieloletnie apele środowiska lekarzy i świadczeniodawców POZ zwłaszcza tych reprezentowanych przez Federację Porozumienie Zielonogórskie, dotyczące problemów wynikających z postępującej marginalizacji tej części systemu opieki zdrowotnej, wynikającej z błędnej, naszym zdaniem, polityki nastawionej na kosztowną medycynę naprawczą. Również, na tle konfliktów związanych z niedopracowaną ustawą refundacyjną, powstanie takiego zespołu daje szanse poprawy relacji z decydentami ochrony zdrowia w Polsce. Zapewniam, ze nasi eksperci gotowi są w każdej chwili wesprzeć parlamentarzystów w pracach nad poprawą sytuacji w POZ – komentuje prezes FPZ Jacek Krajewski.


Wśród obserwatorów posiedzenia jest Joanna Zabielska – Cieciuch z Porozumienia Zielonogórskiego.

Z ostatniej chwili: Przewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. podstawowej opieki zdrowotnej i profilaktyki została poseł Lidia Gądek z PO.

Komentarze do: Inauguracyjne posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. podstawowej opieki zdrowotnej i profilaktyki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz