Szukaj

Haust powietrza dla astmatyków

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy amerykańscy z University of Pittsburgh opublikowali badanie nad nowym eksperymentalnym lekiem przeciwko astmie. Prace ukazały się w The New England Journal of Medicine. Lek nosi nazwę dupilumab i pozwala na 87-procentową redukcję ataków astmy.Farmaceutyk przeszedł 12-tygodniowe testy w Instytucie astmy na University of Pittsburgh. W testach udział wzięło 52 pacjentów.

Okazało się, że lek jest w stanie neutralizować proteiny odpowiedzialne za zapalenia tkanek w drogach oddechowych. Zapalenia te prowadzą do puchnięcia i zwężenia dróg oddechowych.


Rezultaty testów są naprawdę niezwykłe, ponieważ innowacyjny specyfik aż o 87% redukuje częstotliwość ataków astmy u niektórych chorych.

Potrzebne są jednak dodatkowe badania, które potwierdzą uzyskane wyniki.

Pacjenci w omawianym badaniu, cierpiący na astmę umiarkowaną i ciężką, otrzymywali zastrzyk z 300 mg dupilumabu raz w tygodniu. U 87% stwierdzono spadek częstości ataków oraz wyraźną poprawę funkcji układu oddechowego.

Na rynku są dostępne leki przeciwko astmie (kortykoidy oraz środki rozszerzające oskrzela), ale nowa molekuła wydaje się skuteczniejsza od nich.

Komentarze do: Haust powietrza dla astmatyków

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz