Szukaj

H1N1: 60% Kanadyjczyków w wieku od 12 lat nie zostało zaszczepionych

Podziel się
Komentarze0

W czasie ostatniego sezonu grypowego, blisko 60% Kanadyjczyków w wieku 12 lat i więcej, nie zostało zaszczepionych przeciwko wirusowi grypy A (H1N1), według badania przeprowadzonego przez Statistique Canada. Natomiast 41% populacji w wieku od 12 lat zadeklarowało, że zostali zaszczepieni przeciwko wirusowi grypy A (H1N1), w czasie ostatniego sezonu grypowego.Procent ten był wyższy w prowincjach atlantyckich, w Quebeku oraz w prowincji Saskatchewan, w porównaniu do całego terytorium kanadyjskiego. Procent kobiet oraz osób w wieku 45 lat i więcej, którzy poddali się szczepieniu, był względnie wysoki, podczas gdy procent imigrantów, którzy przyjęli szczepionkę, był relatywnie niski. Ankieta na temat stanu zdrowia społeczności kanadyjskich z 2010 roku precyzuje, że wśród ludzi, którzy nie otrzymali szczepionki, 74% respondentów nie sądziło, że było to koniecznie.

Drugim powodem najczęściej przywoływanym i wspominanym przez 13% ludzi, było to, iż nie mieli oni czasu, żeby się tym zająć. Natomiast obawa przed szczepieniami zajęła 3 miejsce, z 7-procentowym wynikiem.


Mężczyźni znacznie częściej niż kobiety deklarowali, że nie myśleli o tym, iż szczepionka miałaby być niezbędna. A także, mężczyźni znaczenie częściej niż kobiety przyznawali, że nie mieli czasu, aby tym się zająć.

Jeśli nawet większość Kanadyjczyków się nie zaszczepiła, to jednak poziom szczepień był wyższy u tych ludzi, którzy byli narażeni na szczególne ryzyko, a zwłaszcza na łonie grup priorytetowych, które mają prawo do wcześniejszego szczepienia. Na przykład, 66% pracowników służb zdrowia otrzymało szczepionkę przeciwko A(H1N1), w porównaniu do 35% z reszty populacji.

Wirus grypy A (H1N1) pokazał się w kwietniu 2009.

Kliniki, w których można się zaszczepić w całym kraju, zaoferowały szczepionkę Kanadyjczykom już na samym początku tej jesieni.

Dane zostały zebrane między styczniem i kwietniem 2010.

Komentarze do: H1N1: 60% Kanadyjczyków w wieku od 12 lat nie zostało zaszczepionych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz