Szukaj

Glifosfat szkodzi mlecznym krowom!

Podziel się
Komentarze0

Według najnowszego badania, toksyczność glifosfatu (Roundup, słynny herbicyd) jest nieograniczona. Okazuje się, że mleczne krowy w całej Danii już teraz cierpią z powodu tej rolniczej trucizny. Naukowcy przekonali się, że glifosfat, czyli podstawowy związek aktywny Roundup, występował w 100% próbek moczu pobranych od tych zwierząt.Zdrowotne implikacje, które dotyczą zarówno ludzi, jak i krów, są niewyobrażalne.

Dr Monika Kruger z University of Leipzig w Niemczech mówi: - Początkowo nie spodziewaliśmy się, że glifosfat znajdziemy w każdej pojedynczej próbce pobranej do analizy. Ale dane mówią same za siebie i ilustrują, jak bardzo toksyczny jest ten herbicyd i jak silnie przeniknął do środowiska.

Okazało się bowiem, że glifosfat występuje nie tylko w moczu mlecznych krów, ale także w ich krwi, co sugeruje poważną toksyczność na poziomie komórkowym.


Badanie ukazało się w Journal of Environmental & Analytical Toxicology.

Naukowcy przeanalizowali 30 mlecznych krów z całej Danii. Próbki moczu sprawdzono pod kątem parametrów cytotokscyczności (AP, CK) oraz poziomów cholesterolu i stężeń niezbędnych do życia minerałów, takich jak mangan, kobalt, selen, miedź i cynk.

Analizy pokazały, że wszystkie krowy miały jakieś poziomy glifosfatu w organizmach. Niektóre z nich doświadczyły także różnego typu i stopnia uszkodzeń wewnętrznych organów, takich jak nerki i wątroba.

Wysokie poziomy glifosfatu w moczu sugerują jego wysoką nefrotoksyczność, czyli możliwość zatruwania nerek.

Dr Kruger mówi: - Pokazujemy, że glifosfat jest toksyczny dla normalnego metabolizmu mlecznych krów.

Duńskie krowy kontakt z glifosfatem mają poprzez importowaną paszę GMO, gdyż upraw GMO w Danii już nie ma. Końcowym rezultatem są przewlekłe choroby u tych zwierząt, trujące mleko dla ludzi oraz niezliczone choroby i śmierć dla wszystkich.

Komentarze do: Glifosfat szkodzi mlecznym krowom!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz