Szukaj

Europejski Dzień Homeopatii - obchodzony po raz trzeci

Podziel się
Komentarze0

Europejski Dzień Homeopatii będzie w tym roku obchodzony 23 marca w Brukseli. Jego główne przesłanie to apel do polityków o zintegrowanie homeopatii z obecnie funkcjonującym system opieki zdrowotnej w Europie, w celu zapewnienia pacjentom korzyści płynących z leczenia homeopatycznego. W tym dniu odbędą się liczne wykłady i prelekcje przedstawiające zalety terapii homeopatycznej w kontekście medycznym oraz systemu ochrony zdrowia.Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Komisji Europejskiej, 75 proc. Europejczyków wie, czym jest homeopatia, a 29 proc. sięga po tę formę leczenia1. Wzrost zastosowania i popularności homeopatii wśród europejskich pacjentów i lekarzy sprawia, że środowiska te domagają się uznania homeopatii jako integralnej części medycyny i wprowadzenia jej do systemu publicznej opieki zdrowotnej.

Wtorkowe spotkanie w Brukseli ma zachęcić europejskich polityków do uregulowania spraw prawnych i systemowych dotyczących nauczania i finansowania leczenia homeopatycznego. Na obchodach trzeciego Europejskiego Dnia Homeopatii wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się nie tylko przedstawiciele pacjentów, lekarzy i stowarzyszeń homeopatycznych, ale też reprezentanci instytucji europejskich oraz przedstawiciele władz krajów członkowskich.


Organizowany po raz trzeci Europejski Dzień Homeopatii ma za zadanie pokazać aprobatę i uznanie dla wyboru, jakiego w ostatnich latach dokonali Europejczycy w kwestii ochrony zdrowia. Już ponad 100 milionów Europejczyków stosuje leki homeopatyczne w swoim codziennym leczeniu i profilaktyce. Homeopatia odgrywa coraz ważniejszą rolę w ochronie zdrowia obywateli Europy.

Homeopatia jest komplementarną częścią medycyny, metodą terapeutyczną praktykowaną przez lekarzy na całym świecie. Leki homeopatyczne pobudzają siły obronne organizmu wspierając go w walce z chorobą. Działają na organizm na zasadzie bodźca uruchamiającego proces zdrowienia. Skuteczność leczenia homeopatycznego została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych i obserwacjach lekarzy praktyków. Leki homeopatyczne mogą być stosowane jako samodzielna terapia lub wraz z innymi lekami. Bezpieczeństwo leczenia wynika z naturalnego składu leków, braku działań niepożądanych oraz braku ryzyka interakcji z innymi lekami. Homeopatia jest formą leczenia opartą o szczegółowy wywiad, uwzględniający indywidualne reakcje organizmu pacjenta oraz typowe objawy choroby.

Przypisy:

1. Commission Report to the European Parliament and Council on the Application of Directives 92/73 and 92/74, Brussels 14.07.1997 Com(97) 362 final

Komentarze do: Europejski Dzień Homeopatii - obchodzony po raz trzeci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz