Szukaj

Europa finansuje projekt badawczy przeciwko epidemiom

Podziel się
Komentarze0

Komisja Europejska zdecydowała się odblokować 12 000 000 euro, w celu sfinansowanie badań przeciwko nieprzewidywalnym epidemiom. Z tej sumy, blisko 2 000 000 euro zostanie użytych, aby zrozumieć funkcjonowanie bakterii EHEC, ostatnio odpowiedzialnej za śmierć 51 osób w Europie.Podczas gdy epidemia bakterii E. coli enterokrwotocznej została oficjalnie uznana za zakończoną w dniu 26 lipca 2011 roku, dobrą nowinę ogłosiła również w ostatnim tygodniu Komisja Europejska.

W obliczu bilansu z ostatnich miesięcy, Komisja Europejska zdecydowała się odblokować blisko 12 milionów euro, aby pomóc sfinansować badania przeciwko nieprzewidywalnym epidemiom, takim jak ta spowodowana w Europie przez bakterię EHEC.

A z tej sumy ponad 2 miliony euro zostanie również poświęcone na badania nad tym czynnikiem patogennym, odpowiedzialnym od ostatniego maja za śmierć 51 osób w Europie, a dokładniej mówiąc w Niemczech – 50 i w Szwecji – jeden zgon.


Międzynarodowe konsorcjum, nazwane Antigone, co bierze się z angielskiego terminu ANTIcipating the Global Onset of Novel Epidemics, będzie odpowiedzialne z badania, które rozpoczną się tej jesieni i które będą miały na celu zrozumienie i kontrolę funkcjonowania tej bakterii, tak samo jak i innych agentów patogennych, niebezpiecznych dla człowieka.

Utworzone z 14 partnerów, z bazą w 7 różnych krajach, międzynarodowe konsorcjum, nazwane Antigone, będzie badać również potencjalne metody zwalczania tych wirulentnych bakterii.

Cytowana przez Agence France Presse, Komisja Europejska precyzuje, że ma nadzieję, iż uda się zapobiegać przyszłym epidemiom i reagować na nowe zatrucia.

Komentarze do: Europa finansuje projekt badawczy przeciwko epidemiom

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz