Szukaj

Egzoszkielet pomaga sparaliżowanemu architektowi znów chodzić

Podziel się
Komentarze0

Cztery lata temu, architekt Robert Woo uległ wypadkowi na miejscu pracy, w wyniku czego został sparaliżowany od połowy ciała w dół. Nie mogę chodzić, wszystkie funkcje mojego ciała – trawienie, pęcherz – nie działają z powodu mojego urazu, powiedział architekt dla Associated Press.Ale teraz, Robert Woo dostał nowe wsparcie jeśli chodzi o umiejętność chodzenia: wziął on udział w eksperymentalnej próbie w szpitalu  Mt. Sinai w Nowym Jorku, gdzie testował egzoszkielet pozwalający mu na chodzenie.

Bycie zdolnym do postawienia pierwszego kroku to fenomenalne uczucie. Nie wiem jakimi słowami to opisać, naprawdę, mówi Robert Woo.

Jak donosi New York Daily News, Robert Woo jest jednym z sześciu pacjentów, którzy przetestowali egzoszkielet. New York Daily News wyjaśnia również, w jaki sposób działa to urządzenie.


Otóż, posługuje się ono kombinacją czujników i silników, które fizycznie poruszają nogami. Jest to jak klamra założona na ciało, wraz z plecakiem i z różnymi gadżetami, które przypominają nieco strzelby w okolicach kolan.

Lekarz operuje pilotem, który sprawia, że pacjent stawia kroki, kiedy jego ciało jest idealnie wyprostowane.

Wcześniej tego samego roku, egzoszkielet również pomógł studentowi Austinowi Whitney w chodzeniu na zajęcia na uniwersytecie University of California, w Berkeley. Austinowi Whitney był sparaliżowany od piersi w dół, po tym, jak odniół obrażenia w wypadku samochodowym spowodowanym przez jazdę po pijanemu.

Komentarze do: Egzoszkielet pomaga sparaliżowanemu architektowi znów chodzić

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz