Szukaj

Drób torturowany przez jednego z dostawców McDonald’s

Podziel się
Komentarze0

Ostanio, amerykański gigant w kategorii restauracji szybkiej obsługi, czyli McDonald’s, oznajmił, iż zrywa współpracę z jednym z dostawców jajek. Stało się tak, ponieważ chwilę wcześniej jedna z organizacji broniących praw zwierząt opublikowała wideo, na którym widać jak pracownicy tej firmy torturują ptactwo. Decyzja McDonald’s nie kazała długo na siebie czekać.W piątek, organizacja broniąca praw zwierząt, Mercy for Animals (Miłosierdzie dla zwierząt) opublikowała szokujące wideo, które zostało nakręcone z ukrycia na fermie hodowlanej drobiu, w stanie Minnesota. Na wideo tym można zobaczyć, jak okrutni są pracownicy tej fermy hodowlanej w stosunku do zwierząt.

Ferma nazywa się Sparboe Egg Farms i zaopatruje ona w jajka Cargill, jednego z dostawców McDonald’s. Na samym początku widzimy jak drób jest rzucany i ugniatany w klatkach, w których nie ma za dużo miejsca. Dzioby młodych zwierząt, które w żaden sposób nie są usypiane albo znieczulane, są ucinane ostrzem rozgrzanym do czerwoności, które w tym samym czasie kauteryzuje.

Obrazy pokazują również zwłoki zwierząt, które leżą porzucone przez wiele dni w klatkach, wraz z żyjącymi zwierzętami, które w żaden sposób nie są leczone. Wiele z tych ptaków cierpi więc z powodu infekcji oczu i skóry, które sprawiają, że nieszczęsne zwierzęta drapią się aż do krwi.


Co gorsza, wideo pokazuje zachowanie pracowników, złapanych na gorącym uczynku, jak kręcą żywym jeszcze ptakiem, uwiązanym za szyję na linie, albo na siłę wciskają go do kieszeni kombinezonu.

Na nieszczęście, większość tych bestialskich zachowań, które wychwyciliśmy, nie tylko jest częsta, ale również jak najbardziej legalna, stwierdza dyrektor Mercy for Animals, Nathan Runkle.

Jego zaniem, nie istnieje w rzeczywistości żadne prawo federalne, które regulowałoby sposób, w jaki są traktowane zwierzęta w fermach hodowlanych w Stanach Zjednoczonych, a większość stanów wykazuje wielką pobłażliwość wobec takich zachowań.

McDonald’s przerywa dostawy z tej fermy

Ze swej strony, McDonald's zareagował natychmiastowo, oceniając zachowania przedstawione na tym wideo jako szokujące i nie do zaakceptowania. Jednocześnie, zapewnił swoich klientów, iż wymaga od swoich dostawców godnego i ludzkiego traktowania zwierząt. Bierzemy na siebie tę odpowiedzialność, a także zaufanie naszych klientów, bardzo na poważnia, dodaje jeszcze sieć restauracyjna.

McDonald’s poprosił firmę Cargill, aby przestała zaopatrywać się na fermie Sparboe Egg Farms. Jeśli zaś chodzi o samą fermę, prowadzone jest tam wewnętrzne śledztwo, a czterech pracowników zostało już zwolnionych.

Poniżej link do wideo nakręconego przez Mercy for Animals. Uprzedzamy jednocześnie, że materiał jest bardzo drastyczny, więc ludzie o słabych nerwach powinni powstrzymać się przed oglądaniem:

http://www.maxisciences.com/maltraitance/des-actes-de-cruaute-infliges-aux-volailles-par-un-fournisseur-de-mcdonald-039-s_art18820.html

Komentarze do: Drób torturowany przez jednego z dostawców McDonald’s

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz