Szukaj

Diane 35: lek wróci na francuski rynek?

Podziel się
Komentarze0

Komisja Europejska potwierdziła w tym tygodniu, że lek przeciwtrądzikowy Diane 35 firmy Bayer jest bezpieczny w użyciu. Decyzja ta obliguje Francję do ponownego zezwolenia na sprzedaż produktu.Francja jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, gdzie sprzedaż leku Diane 35 została zawieszona w tym roku po tym, jak z jego użyciem powiązano cztery zgony, do których doszło w ciągu ostatnich 25 lat.

Rzecznik Komisji Europejskiej, Frederic Vincent mówi: - Produkt powinien być bez przeszkód sprzedawany we Francji.

Zobacz również:Decyzję Komisja Europejska podjęła na podstawie ostatniego raportu na temat bezpieczeństwa leku, sporządzonego przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Leków (EMA, European Medicines Agency), który opublikowano w maju.

Raport ten podkreślał, że korzyści ze stosowania leku przeważają nad jakimkolwiek ryzykiem z nim związanym, jeżeli podjęte zostaną wszelkie możliwe działania, by zminimalizować zagrożenie powstawania skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych.

Diane 35 redukuje trądzik, blokując owulację i regulując hormony. Często jest przepisywany jako lek antykoncepcyjny, mimo że oficjalnie nie jest wskazany w takim zastosowaniu.

Komentarze do: Diane 35: lek wróci na francuski rynek?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz