Szukaj

Diane 35: lek wróci na francuski rynek?

Podziel się
Komentarze0

Komisja Europejska potwierdziła w tym tygodniu, że lek przeciwtrądzikowy Diane 35 firmy Bayer jest bezpieczny w użyciu. Decyzja ta obliguje Francję do ponownego zezwolenia na sprzedaż produktu.Francja jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, gdzie sprzedaż leku Diane 35 została zawieszona w tym roku po tym, jak z jego użyciem powiązano cztery zgony, do których doszło w ciągu ostatnich 25 lat.

Rzecznik Komisji Europejskiej, Frederic Vincent mówi: - Produkt powinien być bez przeszkód sprzedawany we Francji.


Decyzję Komisja Europejska podjęła na podstawie ostatniego raportu na temat bezpieczeństwa leku, sporządzonego przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Leków (EMA, European Medicines Agency), który opublikowano w maju.

Raport ten podkreślał, że korzyści ze stosowania leku przeważają nad jakimkolwiek ryzykiem z nim związanym, jeżeli podjęte zostaną wszelkie możliwe działania, by zminimalizować zagrożenie powstawania skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych.

Diane 35 redukuje trądzik, blokując owulację i regulując hormony. Często jest przepisywany jako lek antykoncepcyjny, mimo że oficjalnie nie jest wskazany w takim zastosowaniu.

Komentarze do: Diane 35: lek wróci na francuski rynek?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz