Szukaj

Diane 35 bezpieczny dla niektórych pacjentek

Podziel się
Komentarze0

Europejski Urząd ds. Leków (EMA, European Medicine Agency) stwierdza, że przeciwtrądzikowy lek Diane 35, który produkowany jest przez firmę Bayer, jest bezpieczny w użyciu u niektórych kobiet, kiedy inne opcje leczenia trądziku zawodzą. To samo dotyczy generyków wspomnianego farmaceutyku.Agencja EMA podsumowuje - po przeprowadzeniu formalnego badania dotyczącego bezpieczeństwa Diane 35, zrealizowanego na prośbę francuskich władz – że korzyści związane z tym lekiem przeważają nad zagrożeniami.

EMA konkluduje, że zostały podjęte wszelkie możliwe środki, aby zminimalizować ryzyko powstania skrzepów krwi w żyłach i w tętnicach, związane z zażywaniem Diane 35 i jego generyków.


Zdaniem urzędu, leki te powinny być używane jedynie w przypadkach umiarkowanego i ciężkiego trądziku u kobiet w wieku reprodukcyjnym, i jedynie wtedy, kiedy inne terapie, takie jak leczenie miejscowe i antybiotyki doustne, zawodzą.

Francuskie władze zawiesiły sprzedaż Diane 35 w styczniu 2013, kiedy odkryto, że w ciągu ponad 25 lat doszło do 4 zgonów powiązanych z jego stosowaniem.

Diane 35 redukuje trądzik, regulując hormony i hamując owulację. Często jest też stosowany jako lek antykoncepcyjny, mimo że nie został zatwierdzony w tym wskazaniu.

Komentarze do: Diane 35 bezpieczny dla niektórych pacjentek

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz