Szukaj

Dekstropropoksyfen będzie usunięty z rynku

Podziel się
Komentarze0

W następstwie reewaluacji stosunku korzyści/ryzyko wszystkich leków zawierających dekstrapropoksyfen, agencja francuska AFSSAPS zdecydowała, że ta substancja przeciwbólowa zostanie wycofana z francuskich aptek.Począwszy od 1 marca 2011 roku, francuska Agencja do spraw bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych (Afssaps, Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé), dokona procesu wycofywania z rynku wszystkich specyfików zawierających dekstrapropoksyfen, czyli DXP.

O lekarstwie tym mówi się dużo w mediach już od kilku miesięcy, a jest ono wskazne w przypadku bólów umiarkowanych i intensywnych u osób dorosłych. Jesteście jednym z użytkowników? Agencja AFSSAPS na stronie internetowej umieszcza serię pytań i odpowiedzi, którymi możecie się kierować w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Jest wysoce pożądanym, aby pacjenci zażywający dzisiaj leki zawierające stały związek dekstropropoksyfen/paracetamol – to znaczy, na przykład leki takie jak Di-Antalvic oraz jego generyki – albo związek dekstropropoksyfen/kofeina – czyli na przykład leki takie jak Propofan oraz jego generyki – skonsultowali się z lekarzem w ciągu trzech najbliższych miesięcy, podkreśla francuska Agencja do spraw bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych.


Zawsze przestrzegać zaleceń lekarskich, aby uniknąć przedawkowania

Istnieją alternatywne terapie, a do lekarza należy zdecydowanie, jaką strategię trzeba zaadopować. W każdym przypadku, jest i będzie niezbędne stosowanie się do zaleceń. Przede wszystkim, jak precyzuje francuska Agencja do spraw bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych, nie należy brać innych leków przeciwbólowych bez zasięgnięcia opinii lekarza, aby uniknąć zwłasza ryzyka przedawkowania.

Aby wszystkiego się dowiedzieć, w przypadku zaistnienia najmniejszej wątpliwości – należy zapytać po prostu lekarza. A francuscy pacjenci mają także możliwość udania się na stronę internetową agencji AFSSAPS i tam odnaleźć wszystkie potrzebne im informacje.

Komentarze do: Dekstropropoksyfen będzie usunięty z rynku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz