Szukaj

Czy naprawdę istnieje komunikacja między bliźniakami?

Podziel się
Komentarze0

Kiedy bliźniaczki Danielle i Nicole Fisher urodziły swoje dzieci w odstępie zaledwie kilku minut, ludzie zastanawiali się, czy był to wynik swojego rodzaju telepatii między bliźniakami. Pomijając już to, jakie są szanse, że dwie młode kobiety mogłyby zajść w ciążę w tym samym tygodniu i urodzić z 13-minutowym odstępem? Bliźniaczki podkreślają, iż nie zaplanowały tego świadomie, żeby jednocześnie zajść w ciążę. Dwudziestotrzyletnia Nicole Fisher kładzie to na karb „bliźniactwa”. Ma to coś wspólnego z komunikacją między bliźniakami, powiedziała dla The Courier-Post.

Ale eksperci są nieco odmiennego zdania. Słyszałam już wcześniej, że takie rzeczy się zdarzają, mówi pani Nancy Segal, profesor psychologii na California State University w Fullerton w Stanach Zjednoczonych. Pani Nancy Segal jest również autorką książki Entwined Lives: Twins and What They Tell Us About Human Behavior.

Jest to fascynujące, ale nie sądzę, że chodzi tutaj o jakąś telepatię między bliźniakami,
mówi specjalistka. Profesor Segal wyjaśnia również, iż najbardziej prawodopodobną przyczyną może być po prostu genetyka. Nawet jeśli geny nie oznaczają przeznaczenia, mówi pani profesor Nancy Segal, to jednakże znacznie wpływają na nasze życie.

A życie bliźniaków ma tendencję do synchronizowania się, wyjaśnia pani profesor Nancy Segal. A w szczególności życie bliźniaków jednojajowych. I można stwierdzić, w jaki sposób genetyka może namieszać, jeżeli chodzi o łatwość zajścia w ciążę, na przykład.


Pani Nancy Segal przepytała setki bliźniąt, i w większości przypadków nie znalazła żadnego potwierdzenia istnienia jakiegokolwiek specjalnego rodzaju komunikacji między bliźniakami. Są oni ze sobą bardzo blisko, wyjaśnia uczona. Mogą spędzać ze sobą razem wiele czasu, ponieważ bardzo dobrze się rozumieją.

Nie jest to tylko siła genów, dzięki której bliźnięta są tak blisko, stwierdza Ricardo Ainslie, profesor na wydziale psychologii na University of Texas w Austin, w Stanach Zjednoczonych, autor książki The Psychology of Twinship.

Rosną razem, w tym samym kontekście rozwojowym, a to ma wielką moc,
wyjaśnia profesor Ricardo Ainslie. I z tego powodu zawsze będzie rodzaj intymności między bliźniętami. Intymności, która nie istnieje między rodzeństwem w różnym wieku.

Modelka Lauren Scruggs, która straciła lewe oko w wyniku zderzenia ze śmigłem samolotu, ma siostrę bliźniaczkę, Brittany. Jak opowiadała matka dziewczyn, Cheryl Scruggs, kiedy Lauren miała wypadek, lewe oko Brittany drażało przez kilka dni. Brittany twierdziła, iż działo się tak z powodu głębokiego związku między nią i Lauren, a Bóg pozwolił jej przejść przez to doświadczenie na tym samym poziomie co jej siostra.

W dalszym ciągu, cała ta mitologia telepatii między bliźniakami może być dość kłopotliwa, dodaje jeszcze profesor Ricardo Ainslie. Niektóre bliźniaki mogą się czuć nawet przegranie, ponieważ nie potrafią komunikować się telepatycznie.

Kiedy badałem pary bliźniąt, wyjaśnia profesor Ricardo Ainslie, pytałem ich o to zjawisko. I to, co okazało się interesujące, to fakt, że tak wiele bliźniąt wydawało się zasmuconych faktem, iż nie pasują do tego mitu. Mówili oni: mój bliźniak i ja próbujemy komunikować się w ten sposób. Ale nam się to nie udaje. Być może nie jesteśmy takimi samymi bliźniakami jak wszyscy inni?

Komentarze do: Czy naprawdę istnieje komunikacja między bliźniakami?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz