Szukaj

Cytrusy mogą znacząco obniżyć ryzyko udaru

Podziel się
Komentarze0

Badania amerykańskich naukowców opublikowane w ostatnim wydaniu „Natural News”, a przeprowadzone na University of East Anglia propagują spożywanie świeżych cytrusów, warzyw i owoców z ekologicznych upraw. Są one idealnym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu czy poprawienie ciśnienia tętniczego.

Szacuje się , że w Wielkiej Brytanii co cztery minuty ktoś umiera na skutek udaru mózgu. Objawy są często mylące, ponieważ są bardzo typowe. Są to m.in.: ból głowy, zaburzenia widzenia, drętwienie (zazwyczaj jednej strony ciała).

Nowością i szczególnie ekscytującym odkryciem było, że cytrusy spożywane przez kobiety regularnie mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru. Badania wskazały jednak, że dotyczy to tylko niektórych owoców cytrusowych.

Przeanalizowano dane z blisko piętnastoletniej obserwacji przeprowadzonej wśród około siedemdziesięciu pielęgniarek. Dokładnie obserwowano wybierane i spożywane pokarmy, co potwierdzenie tezy, że cytrusy mają działanie antyudarowe.

Porównując wyniki grupy kobiet pożywających takie owoce cytrusowe jak pomarańcze i grejpfruty oraz niespożywających cytrusów dowiedziono, że u kobiet z pierwszej grupy ryzyko wystąpienia udaru mózgu zmniejszyło się o niemal dwadzieścia procent.

Badacze tłumaczą to zjawisko duża zawartością flawanonów, które posiadają owoce cytrusowe. One właśnie oferują najlepszą ochronę przed udarami. Dzieje się to głównie dzięki ogólnej poprawie naczyń krwionośnych. Flawanony zapobiegają również wszelkiego rodzaju zapaleniom. Cytrusy wpływają też na ogólną poprawę zdrowia i samopoczucia dzięki dużej zawartości witamin C, potasu, błonnika i kwasu foliowego.

Komentarze do: Cytrusy mogą znacząco obniżyć ryzyko udaru

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz