Szukaj

Cukrzyca typu 2 staje się pandemią

Podziel się
Komentarze0

Czy cukrzyca będzie nową światową plagą? Według badania opublikowanego w brytyjskim The Lancet, na całym świecie ma być 350 000 000 chorujących na cukrzycę... Oznacza to zupełnie nową pandemię choroby niezakaźnej!Międzynarodowe badanie, opublikowane na łamach naukowego przeglądu The Lancet, właśnie po raz kolejny oszacowało wzrost zachorowalności na cukrzycę typu 2 na całym świecie.

W roku 2009 i opierając się na bazie danych z 2008 roku, specjaliści oszacowali na 285 000 000 liczbę diabetyków w skali światowej. A według ostatnich danych, świat ma ich już dzisiaj liczyć aż 350 000 000.

Chodzi więc tutaj oczywiście, jak to Światowa Organizacja Zdrowia ogłaszała już kilka lat temu, o prawdziwą pandemię.
Pierwszą w historii ludzkości spowodowaną patologią niezakaźną.

Jako choroba typowo związana ze stylem życia, cukrzyca typu 2 rozpowszechniła się w sposób wręcz niezwykły w przeciągu trzech ostatnich dziesiecioleci.

W roku 1980 bowiem, liczba osób chorujących na cukrzycę była oceniana na 153 000 000 na całym świecie. A w roku 2008 było już ich 347 000 000. Same Chiny i Indie liczą już 138 000 000 diabetyków. Stany Zjednoczone oraz Federacja Rosyjska, ze swej strony, koncetrują 36 000 000 ludzi chorujących na cukrzycę w sumie.


Z wyjątkiem Hiszpanii, Europa Zachodnia zdaje się na tę chwilę być względnie oszczędzona. Holandia, Austria oraz Francja prezentują najniższy poziom zachorowalności. Na poziomie światowym, tak jest również w przypadku Afryki subsaharyjskiej oraz Azji południowo-wschodniej.

Uczmy odżywiania się, aby wyeliminować cukrzycę typu 2

Cukrzyca typu 2 stanowi dzisiaj jedną z głównych przyczyn śmiertelności oraz zachorowalności na całym świecie, niepokoi się profesor Majid Ezzati z Imperial College w Londynie.

A jednak, proste działania mają pozwalać pacjentom na skuteczne kontrolowanie choroby, a więc na uniknięcie komplikacji związanych z cukrzycą typu 2.

Praca, którą przeprowadzono w Zjednoczonym Królestwie na 590 dorosłych w wieku od 30 lat do 80 lat, wykazała wszystkie zalety programu edukacji dotyczącego odżywiania. Część z tych pacjentów, u których chorobę zdiagnozowano niedawno, korzystali z 6 i pół godziny porad odnośnie odżywiania w ciągu roku.

W rzeczywistości, jest to bardzo mało...

Pozostali zostali zdani sami na siebie, a jedyną wskazówką, jaką otrzymali był nakaz dobrego przestrzegania terapii.

Rezultat? Chorzy z pierwszej grupy, wszyscy mieli poziom hemoglobiny glikowanej oceniony na satysfakcjonujący, czego nie stwierdzono w przypadku pozostałych pacjentów.

Hemoglobina glikowana jest wskaźnikiem, który informuje na temat średniego poziomu glukozy we krwi, minuta po minucie, w okresie trzech miesięcy. Ma ona wartość referencyjną pozwalającą mierzyć jakość równowagi glikemicznej...

Komentarze do: Cukrzyca typu 2 staje się pandemią

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz