Szukaj

Cukrzyca: nowe restrykcje dotyczące leku Avandia

Podziel się
Komentarze0

Lekarstwo antycukrzycowe Avandia będzie w dalszym ciągu sprzedawane w Kanadzie, ale pod nowymi restrykcjami. Od tej pory Avandia, produkowana przez laboratoria farmaceutyczne GlaxoSmithKline (GSK), będzie przepisywana jedynie tym pacjentom, którzy nie tolerują innego typu leków antycukrzycowych i którzy nie objawiają żadnych oznak problemów sercowych.Te zaostrzenia dotyczą także dwóch innych leków produkowanych przez laboratorium GSK. Chodzi tutaj o lek Avandamet (łączący rozyglitazon oraz metforminę), a także Avandaryl (łączący rozyglitazon oraz glimepiryd).

Jak podaje laboratorium GlaxoSmithKline, osoby dotknięte cukrzycą, które stosują Avandię, nie powinne zaprzestać zażywania tego leku, zanim nie skontaktują się ze swoim lekarzem, aby uniknąć nagłych skoków poziomu glikemii.


Wycofany z rynku europejskiego

Wcześniej tego roku, Avandia została wycofana z rynku europejskiego, z powodu zaostrzonego ryzyka wystąpienia problemów kardiologicznych, jakie ten lek wywoływał.

Ale w Stanach Zjednoczonych, agencja Food and Drug Administration (FDA) zdecydowała, ostatniego lata, że lek ten pozostanie dostępny na rynku amerykańskim.

Komentarze do: Cukrzyca: nowe restrykcje dotyczące leku Avandia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz