Szukaj

Cudowny roztwór mineralny jest niebezpieczny

Podziel się
Komentarze2

Spożywanie czy też stosowanie cudownego roztworu mineralnego (albo Miracle Mineral Solution – MMS), sprzedawanego jako niezawodna odpowiedź na różne choroby wirusowe, powinno zostać absolutnie odradzane i zakazane. Nie tylko dlatego, że jego skuteczność nie jest udowodniona, ale także dlatego, że jest on bardzo toksyczny.Francuska Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS), Instytut Nadzoru Sanitarnego (INVS) we Francji, oraz agencja AFSSAPS (Francuska Agencja ds. Bezpieczeństwa Sanitarnego Produktów Zdrowotnych), ogłosiły alam po kilku przypadkach zatrucia zasygnalizowanych przez liczne centra nadzoru nad truciznami oraz zatruciami. Zatrucia zgłoszone przez te centra dotyczyły właśnie produktu nazywanego cudownym roztworem mineralnym albo MMS.

Produkt ten przedstawiany jest przez jego producentów jako niezawodna odpowiedź na AIDS, żółtaczkę typu A, żółtaczkę typu B, żółtaczkę typu C, na malarię, na wirusa herpes, na gruźlicę, na większość rodzajów raka oraz na wiele innych, o wiele gorszych chorób.

Środek ten, cudowny roztwór mineralny, jest sprzedawany za pośrednictwem wielu różnych stronach internetowych. Cudowny roztwór mineralny to w rzeczywistości 28-procentowy roztwór chlorynu sodu. Według recepty podawanej na internecie, roztwór ten musi być wymieszany ze środkiem aktywującym (10-procentowy kwas cytrynowy), co pozwala zredukować dwutlenek chloru. I to właśnie temu końcowemu produktowi są przypisywane, cytowane powyżej, rzekome właściwości „medyczne”, które są w rzeczywistości bardzo niebezpieczne.


Działanie toksyczne

Francuska Generalna Dyrekcja Zdrowia przypomina, że te dwie substancje, czyli chloryn sodu oraz dwutlenek chloru w roztworze, mogą mieć działanie drażniące na skórę albo na błony śluzowe w przypadku zastosowania albo wypicia.

Jeśli chodzi o drogi układu pokarmowego, działanie toksyczne cudownego roztworu mineralnego jest różne, w zależności od ilości zastosowanego roztworu. Mogą to być wymioty, może się pojawić gorączka, której mogą towarzyszyć ostre bóle gastryczne oraz bóle całej jamy brzucha, a także, często mogą się pojawić bóle klatki piersiowej, czasami bardzo poważne i niebezpieczne oparzenia błon śluzowych przełyku i żołądka.

Można także zaobserwować pojawienie się problemów z krwią, takich jak anemia hemolityczna oraz ogólny niedobór hemoglobiny.

Dlatego też władze przestrzegają konsumentów: jeśli już kupiliście ten produkt, czyli cudowny roztwór mineralny, zwany inaczej MMS, jego używanie (picie, smarowanie się nim), jest bardzo niebezpieczne. Jeśli już go wypiliście, zalecane jest jak najszybsze skontaktowanie się z lekarzem.

Władze sanitarne australijskie, kanadyjskie, amerykańskie i brytyjskie wystosowały takie same ostrzeżenia.

Komentarze do: Cudowny roztwór mineralny jest niebezpieczny (2)

ikus
ikus 15-04-2013 15:17

MMS jest bezpieczny

1

Jak czytam te brednie, które wypisują Agencje WHO, Sanepid i inni "mądrzy" to "nóż mi się w kieszeni otwiera". Zażywam MMS 4 lata i żyję, nie umarłam. Szkoda, że te pseudo firmy nie zajmą się lekami, ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Aremus
Aremus 20-12-2010 17:08

Dot. art. o MMS

1

Stanowczo nie zgadzam się z treścią artykułu o MMS. Używam MMS od dawna i uważam że jest nadzwyczajnie skuteczny. Nie zachorowałem na żadną grypę "świńską ptasią itp." Czuję się bardzo dobrze.Gdyby ten minerał... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze