Szukaj

Ciśnienie biznesmena

Podziel się
Komentarze0

Uczestnicy tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach będą mogli bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi. Na wszystkich chętnych czekają pielęgniarki, które w ramach kampanii „Ciśnienie na życie” udzielą także fachowych porad z zakresu prewencji  chorób sercowo-naczyniowych.


Od 13-15 maja wszyscy obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym będą mogli bezpłatnie zmierzyć swoje ciśnienie krwi i sprawdzić, jak codzienne funkcjonowanie w środowisku biznesowym oraz praca w stresujących warunkach wpływają na stan zdrowia. Stanowiska kampanii „Ciśnienie na życie” będą oczekiwały na zainteresowanych w 11 głównych miejscach kongresowych w Katowicach: hotelach Monopol, Qubus, Novotel, Angelo, a także w Kinie Helios, Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Biurze Centrum, Sali Audytoryjnej ING Banku Śląskiego, Pałacu Goldsteinów, Głównym Instytucie Górnictwa, Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek oraz w Teatrze Korez.
Lekarze przekonują, że stres jest jednym z podstawowych czynników negatywnie oddziałujących na układ krążenia. Jego negatywne skutki odczuwają przede wszystkim biznesmeni, inwestorzy i pracownicy szczebli kierowniczych. Osoby należące do tych grup powinni w szczególności kontrolować ciśnienie krwi i systematycznie konsultować stan zdrowia z lekarzem, a także zadbać o aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.

- Osoby, które znaczną część życia poświęcają na karierę i rozwój zawodowy, powinny znaleźć również czas dla swojego zdrowia. Stres i siedzący tryb życia stanowią zagrożenie dla układu sercowo-naczyniowego, dlatego nawet jeśli nie doczuwamy jeszcze wyraźnych symptomów schorzeń takich jak np. nadciśnienie tętnicze, powinniśmy pamiętać o profilaktyce. Z całego serca zapraszam do skorzystania z bezpłatnych pomiarów ciśnienia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach – każda okazja jest dobra do troski o zdrowie – komentuje profesor Marian Zembala z Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii.


Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Regularna kontrola wartości ciśnienia pozwala na zapobieganie zdarzeniom kardiologicznym.
Więcej informacji o kampanii na stronie www.cisnienienazycie.pl.

****

Informacje o Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Ciśnienie na życie”

Polfa Warszawa Grupa Polpharma jest sponsorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ciśnienie na życie”. Akcja ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak bowiem wynika z badania przeprowadzonego przez PBS w listopadzie 2012 roku „Nadciśnienie tętnicze - czy wiemy o nim wszystko?”, wiele osób po pięćdziesiątym roku życia nie zamierza diagnozować stanu swojego zdrowia. Znaczna część ankietowanych zaczęła regularnie mierzyć cieśnienie krwi dopiero po przykrym wypadku zdrowotnym (np. zawale serca). Co więcej, w społeczeństwie wciąż dominują złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu. Panuje też przekonanie, że konsultacja lekarska i badania profilaktyczne są domeną starzejącego się pokolenia.

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie 200 000 pomiarów ciśnienia krwi. Badania będą wykonywane w centrach handlowych, letnich i zimowych kurortach, a także podczas ważnych konferencji biznesowych, masowych wydarzeń sportowych oraz pielgrzymek. Kampania „Ciśnienie na życie” zawita też na uniwersytety trzeciego wieku, by przekonać aktywnych seniorów do regularnych badań układu krążenia.

Działania kampanii „Ciśnienie na życie” będą prowadzone do końca 2013 roku. Akcję zwieńczy sporządzenie raportu „Serce Polaka”, w którym wykorzystane zostaną dane z tysięcy pomiarów ciśnienia tętniczego. Istotnym przedsięwzięciem będzie także wsparcie najbliższych obchodów Światowego Dnia Serca, które przypadają 29 września 2013 roku. Pamiętaj! Każdy wykonany pomiar ciśnienia to złotówka przekazana na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!

Komentarze do: Ciśnienie biznesmena

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz