Szukaj

Cholesterol - jaki produkt naturalny jest najlepszy, aby obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu?

Podziel się
Komentarze0

Dwóch słynnych kanadyjskich farmaceutów, Jean-Yves Dionne oraz Michel Groleau, zalecają przede wszystkim dorzucanie rozpuszczalnego błonnika do pożywienia. Jest to technika skuteczna i niezbyt kosztowna, która, w dodatku, działa korzystnie na poziom cukru we krwi.


Co sugerują więc nam farmaceuci, jeśli naprawdę zależy nam na obniżeniu cholesterolu we krwi?

Szałwię hiszpańską, powszechnie znaną pod nazwą chia (Salvia hispanica), babkę płesznik, zwaną też babką śródziemnomorską (Plantago psyllium), siemię lniane, owies, dziwidło (amorfofalus, Amorphophallus konjac).

Jak mówi Jean-Yves Dionne, należy spożywać conajmniej 10 g rozpuszczalnego błonnika dziennie. Na przykład, porcja mączki owsianej albo 3 łyżeczki siemienia lnianego zmielonego, to właśnie tego rodzaju dawka.

Produkty specyficznie stworzone dla obniżania cholesterolu z kolei, takie jak policosanol, chitozan oczyszczony, ekstrakt z guggul, itp., były przedmiotem wielu badań, ale rezultaty, które zostały otrzymane na podstawie tych badań, różnią się bardzo od rezultatów podawanych na opakowaniach tych produktów.


Z kolei, jak mówi drugi specjalista, Michel Groleau, jeśli chcemy podnieść poziom dobrego cholesterolu HDL, 30 ml dziennie oleju roślinnego, oleju z oliwek, na przykład, albo mieszanka olejów wytłaczanych na zimno (len, sezam, słonecznik...), zazwyczaj działają bardzo dobrze. Jeśli to nie wystarczy, olej z łososia jest również bardzo skuteczny pod tym względem, według doświadczenia klinicznego tego farmaceuty.

Jak sam przyznaje, jego pacjenci otrzymują cudowne rezultaty używając produktów kombinowanych, które zawierają drożdże z czerwonego ryżu, policosanol, postać witaminy B3 - inositol hexaniacinate, kwas foliowy oraz guggul. Innym produktem naturalnym par excellence, który obniża poziom cholesterolu, jest aktywność fizyczna. Jej skuteczność pod tym względem została już bardzo dobrze wykazana.


Komentarze do: Cholesterol - jaki produkt naturalny jest najlepszy, aby obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz