Szukaj

Chodzenie do pracy obniża ryzyko cukrzycy i nadciśnienia

Podziel się
Komentarze0

Ludzie, którzy do pracy idą na własnych nogach, są o 40% mniej zagrożeni cukrzycą niż ci, którzy do pracy jeżdżą. Tak wynika z brytyjskiego badania, zrealizowanego przez Imperial College London i University College London i opublikowanego w American Journal of Preventive Medicine.Naukowcy postanowili przeanalizować, w jaki sposób różne wskaźniki zdrowia wiążą się z tym, w jaki sposób ludzie docierają do pracy.

Przeprowadzili więc ankietę z 20 000 ludzi w całej Wielkiej Brytanii. Odkryli, że jeżdżenie na rowerze, chodzenie oraz posługiwanie się publicznym transportem wiąże się z mniejszym ryzykiem nadwagi niż jeżdżenie własnym samochodem bądź taksówką.


Ludzie jeżdżący na rowerze są o 50% mniej zagrożeni cukrzycą niż „samochodziarze”.

Wysokie ciśnienie, cukrzyca i nadwaga to główne czynniki ryzyka choroby serca. Badacze komentują, iż ludzie mogą obniżyć ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zawał serca, unikając posługiwania się samochodem.

Dr Anthiny Laverty, jeden z autorów badania, dodaje: - Nasze prace podkreślają znacznie fizycznej aktywności w codziennej rutynie. Jeżdżenie na rowerze i chodzenie do pracy jest dobre dla zdrowia.

W ankiecie okazało się także, iż 19% pracujących dorosłych, którzy do pracy dojeżdżali własnym środkiem transportu, było otyłych, w porównaniu do 15% chodzących i 13% jeżdżących na rowerze.

Komentarze do: Chodzenie do pracy obniża ryzyko cukrzycy i nadciśnienia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz