Szukaj

Champix: ryzyko działań niepożądanych u osób chorych na serce

Podziel się
Komentarze0

Agencja kanadyjska Sante Canada uprzedza palaczy, którzy uciekali się do pomocy pewnego leku w celu rzucenia palenia papierosów. Chodzi tutaj o lek Champix, odnośnie którego agencja kanadyjska stwierdza, iż istnieje możliwość lekkiego wzrostu ryzyka pojawienia się skutków ubocznych na poziomie serca u tych, którzy już są dotknięci chorobą serca oraz układu krążenia.W swoim komunikacie, agencja Sante Canada wskazuje, że amerykańska agencja ds. bezpieczeństwa produktów spożywczych oraz leków (FDA) właśnie ogłosiła wnioski wypływające z badania nowych danych z próby klinicznej, w której udział wzięło 700 osób palących papierosy, cierpiących na chorobę sercowo-naczyniową.

Stwierdzono bowiem, że ryzyko skutków ubocznych dotyczących serca było na poziomie 2% u palaczy, którzy zażywali lek Champix, przeciwko 1% u tych, którzy nie brali żadnego leku.


Bóle w klatce piersiowej, nieregularny rytm bicia serca, zawały serca oraz incydenty naczyniowo-mózgowe wpisują się na listę zasygnalizowanych działań niepożądanych, jak to zresztą wskazuje informacja na temat posologii leku Champix.

Sante Canada ocenia aktualnie tę informację i podejmie odpowiednie działania, jeśli będzie trzeba, oznajmiła agencja.

Nikotynizm jest sam w sobie bardzo poważnym czynnikiem choroby sercowo-naczyniowej oraz działań niepożądanych na poziomie serca, przypomina agencja Sante Canada.

Minister zdrowia kanadyjski uważa jednocześnie, że Champix stanowi skuteczną pomoc w odwyku nikotynowym, kiedy jest używany w ramach programu wsparcia.

Pacjenci, którzy stawiają sobie pytania na temat swoich terapii na bazie Champix, powinni się skonsultować ze swoim lekarzem. Można również uzyskać informacje na temat posologii w bazie danych na temat produktów farmaceutycznych Sante Canada.

Komentarze do: Champix: ryzyko działań niepożądanych u osób chorych na serce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz