Szukaj

Bezpłatne konsultacje i diagnostyka czekają na mieszkańców Wrocławia

Podziel się
Komentarze0

Zadbaj o swoje zęby i zęby dziecka. Tylko 10 i 11 czerwca we wrocławskim gabinecie Dental Salon będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych dla dzieci i dorosłych, konsultacji implantologicznych, protetycznych i endodontycznych.


Bezpłatna będzie także diagnostyka RTG i tomografia. Przez dwa dni na pacjentów będą czekać specjaliści zajmujący się leczeniem próchnicy, leczeniem kanałowym, stomatologią estetyczną i dziecięcą, oraz implanto-protetycy, czyli eksperci od odbudowy uzębienia. Wszystko w ramach organizowanych przez placówkę dni otwartych wspierających profilaktykę zdrowia jamy ustnej. 

Nowoczesna diagnostyka i przeglądy

Polacy rzadko wpadają do dentysty. Aż 10 proc. mężczyzn i blisko 5 proc. kobiet nie chodzi do stomatologa w ogóle. Najczęściej przegląd robimy, co kilka lat – taką praktykę stosuje 20 proc. pań i 22 proc. panów – wynika z raportu portalu Dentysta.eu. Powodem najczęściej są koszty i strach przed dentystą. Efekt – ponad 90 proc. dorosłych Polaków ma dziś próchnicę.

Teraz mieszkańcy Wrocławia nie mają jednak wymówki. Przez dwa dni w mieście będzie można poddać się bezpłatnej konsultacji stomatologicznej i poznać nowoczesne rozwiązania dostępne w gabinecie, które minimalizują strach, stres i ból. Akcja profilaktyczna Dental Salon obejmuje bezpłatną wizytę dla pacjentów wymagających pełnej odbudowy uzębienia, pacjentów z pojedynczymi ubytkami, a także dzieci wymagających przeglądów.


W czasie dni otwartych w gabinecie dyżurować będą implantolodzy, protetycy, specjaliści zajmujący się stomatologią estetyczną i pedodoncją, czyli leczeniem dzieci.  Pacjenci biorący udział w konsultacjach będą mogli także skorzystać z bezpłatnego RTG lub tomografii komputerowej, pozwalającej na precyzyjną diagnostykę, a tym samym dobór odpowiedniego leczenia.


Edukują pacjentów

- Chcemy zachęcić mieszkańców Wrocławia do częstszych wizyt i kontroli u stomatologa, a przede wszystkim do przełamania oporu przed leczeniem stomatologicznym. Takie konsultacje nic nie bolą, spełniają najczęściej funkcję edukacyjną. Pacjent dowiaduje się na nich, jak może być leczony, jaki ma problem w jamie ustnej, poznaje nowoczesne rozwiązania odbudowy uzębienia, a co najważniejsze wychodzi z gabinetu z kompletną diagnostyką – mówi stomatolog dr Radosław Jadach, właściciel Dental Salon we Wrocławiu. - Jest to ważne szczególnie dla najmłodszych pacjentów, u których jesteśmy w ten sposób w stanie wykryć rozwijającą się próchnicę - dodaje.

Bezpłatne konsultacje odbywać będą się w poniedziałek (10 czerwca) w godz. od 10 do 18 i we wtorek (11 czerwca) w godz. od 10 do 16.30. przy ul. Horbaczewskiego 53A. Pacjenci zainteresowani udziałem w nich powinni potwierdzić swoją obecność w recepcji pod nr tel. 668 878 002. Dni Otwarte Dental Salon odbywają się w ramach kampanii i plebiscytu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne, w którym wyróżniane są najlepiej zaprojektowane gabinety dentystyczne w kraju. Do tej pory bezpłatne konsultacje w ramach przedsięwzięcia zorganizowały już gabinety w Gdańsku, Warszawie, Piasecznie, Katowicach i Olsztynie.  Więcej informacji o dniach otwartych na www.dentalsalon.pl 


****
Dental Salon już od ponad 3 lat przywraca uśmiech mieszkańcom Wrocławia. W klinice świadczy się wysokospecjalistyczne usługi w zakresie implantologii, ortodoncji, protetyki, leczenia kanałowego i stomatologii dziecięcej. To również miejsce, w którym pomoc znajdą pacjenci wymagający leczenia periodontologicznego i chirurgicznego jamy ustnej. Placówka posiada własną, nowoczesną pracownię tomografii czaski twarzowej i RTG. Profil ośrodka, a także szeroki wachlarz zabiegów, który w nim znajdziemy, sprawia, że w Dental Salon kładzie się silny nacisk na doskonale wykwalifikowany, nieustannie podnoszący swoje umiejętności zespół lekarsko-asystencki.

Komentarze do: Bezpłatne konsultacje i diagnostyka czekają na mieszkańców Wrocławia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz